Cazkolik.com RSS Yayını Türkiye`nin Caz Portalı cazkolik.com RSS yayını https://cazkolik.com/r Aydın Esen'den geçen yılın son dakika sürprizi "Fly" https://cazkolik.com/icerik/aydin-esen'den-gecen-yilin-son-dakika-surprizi-fly-dijital-platformlarda-yerini-aldi Cazkolik'in dijital radyosu CazFM Arel Üniversitesi öğrencileri tarafından 2020 yılının "En İyi Dijital Radyosu" seçildi https://cazkolik.com/icerik/cazkolik'in-dijital-radyosu-cazfm-arel-universitesi-ogrencileri-tarafindan-2020-yilinin-'en-iyi-dijital-radyosu'-secildi Nuray Ergeç Akmeriç ile Kariyerimde İkinci Bahar https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/tuncel-gulsoy-yasamin-aydinlik-yuzu/nuray-ergec-akmeric-ile-kariyerimde-ikinci-bahar 60 yıldır gitar çalan adamın ilk solo gitar albümü https://cazkolik.com/icerik/60-yildir-gitar-calan-adamin-ilk-solo-gitar-albumu Plâktan öte bir plâk https://cazkolik.com/icerik/plâktan-ote-bir-plâk Türkiye’de Enstrüman Çalan Kadın Caz Müzisyenleri: Toplumsal Cinsiyet Söyleşileri 5, Kontrbasçı Esra Kayıkçı https://cazkolik.com/icerik/turkiye’de-enstruman-calan-kadin-caz-muzisyenleri-toplumsal-cinsiyet-soylesileri-5,-kontrbasci-esra-kayikci Kaan Çelen ile "NA-Zİ-LE" albümü üzerine https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/tuncel-gulsoy-evde-calamadiklarim/kaan-celen-ile-na-zi-le-albumu-uzerine Charlie Shavers https://cazkolik.com/icerik/charlie-shavers Sonny Simmons https://cazkolik.com/icerik/sonny-simmons Mickey Roker https://cazkolik.com/icerik/mickey-roker Biréli Lagrene https://cazkolik.com/icerik/biréli-lagrene Dave Bargeron https://cazkolik.com/icerik/dave-bargeron Max Kaminsky https://cazkolik.com/icerik/max-kaminsky Jesse Drakes https://cazkolik.com/icerik/jesse-drakes Sonny Criss https://cazkolik.com/icerik/sonny-criss Av ve Psikoloji, [Konuklar: Zülal Kalkandelen ve Saba Başoğlu] https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/av-ve-psikoloji,-[konuklar-zulal-kalkandelen-ve-saba-basoglu] Eşitlik ne zaman sağlanır? Dünyada ve Türkiye'de yayınlanan albümlerde kadın müzisyenlerin oranı? https://cazkolik.com/icerik/...-2 Popüler müzik tarihinin gizli kahramanları: The Funk Brothers https://cazkolik.com/icerik/populer-muzik-tarihinin-gizli-kahramanlari-the-funk-brothers Türkiye'nin en iyi bas virtüözlerinden İsmail Soyberk hayatını kaybetti https://cazkolik.com/icerik/turkiye'nin-en-iyi-bas-virtuozlerinden-ismail-soyberk-hayatini-kaybetti Sadece dinlemek yerine yaşanacak sesler yaratan çellist David Darling 79 yaşında öldü https://cazkolik.com/icerik/sadece-dinlemek-yerine-yasanacak-sesler-yaratan-cellist-david-darling-79-yasinda-oldu Genç klarnet virtüözü Onur Çalışkan ilk albümü "Esrik" ile salgına rağmen geçen yılın dikkat çeken ismi oldu https://cazkolik.com/icerik/genc-klarnet-virtuozu-onur-caliskan-ilk-albumu-esrik-ile-gecen-yilin-salgina-ragmen-dikkat-ceken-ismi-oldu B.B. King'i tanımak için dinlemeniz gereken 5 parça https://cazkolik.com/icerik/b.b.-king'i-tanimak-icin-dinlemeniz-gereken-5-parca Karantina günlerinden hediye iki albüm https://cazkolik.com/icerik/karantina-gunlerinden-bize-kalan-iki-album 360 derece ses özellikli iki yeni hoparlör duyuruldu https://cazkolik.com/icerik/360-derece-ses-ozellikli-iki-yeni-hoparlor-duyuruldu Yıllar uçup gitmiş! https://cazkolik.com/icerik/yillar-ucup-gitmis Altı eli varmış gibi çalan Stanley Cowell 79 yaşında hayatını kaybetti https://cazkolik.com/icerik/iki-eliyle-alti-elli-varmis-gibi-calan-stanley-cowell-79-yasinda-hayatini-kaybetti Dr. Lale Seren ile "Korona Dedektifleri" kitabı üzerine https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/dr.-lale-seren-ile-korona-dedektifleri-kitabi-uzerine Yirmi yıldır birlikte https://cazkolik.com/icerik/yirmi-yildir-birlikte Ayşe Buyçe Tarhan ile kişisel ve kurumsal dönüşüm üzerine https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/tuncel-gulsoy-yasamin-aydinlik-yuzu/ayse-buyce-tarhan-ile... Tangonun Büyüsü 231 [2021 yılının ilk programı] https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/neset-topaloglu-tangonun-buyusu/tangonun-buyusu-231 Nesrin Aslan`la Erguvanın Rengi 247 [Konuk: Fatih Beydili] [11] https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/nesrin-aslan-erguvanin-rengi/nesrin-aslan`la-erguvanin-rengi-247-[konuk-fatih-beydili]-[11] Anarşist bir şairin ölüm, romantizm ve caz hikâyesi https://cazkolik.com/icerik/gecen-yildan-kalan-son-notlar Klarnet efsanesi Barbaros Erköse ile İKSV'nin Yaşam Boyu Başarı ödülü sonrası konuştuk https://cazkolik.com/icerik/...-1 Cazda 2020 yılının kayıpları. Covid-19 caz dünyasını fena vurdu https://cazkolik.com/icerik/cazda-2020-yilinin-kayiplari.-covid-19-caz-dunyasini-fena-vurdu Dünden bugüne, bugünden yarına https://cazkolik.com/icerik/dunden-bugune,-bugunden-yarina Miles Davis; Issız romantizmin dokunulmamış mavisi https://cazkolik.com/icerik/miles-davis;-issiz-romantizmin-dokunulmamis-mavisi Üç farklı müzikal disiplin, tek dil https://cazkolik.com/icerik/uc-farkli-muzikal-disiplin,-tek-dil Piano Turca ile albümleri üzerine https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/tuncel-gulsoy-evde-calamadiklarim/piano-turca-ile-albumleri-uzerine Aralık ayında dünyaya gelen caz kadınları https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/aralik-ayinda-dunyaya-gelen-caz-kadinlari Nesrin Aslan'la Erguvanın Rengi 246, [Yeni Yıl Buluşması] https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/nesrin-aslan-erguvanin-rengi/erguvanin-rengi-246-yeni-yil-bulusmasi Efsa Kuraner ile "Eşitlik için Kadın Platformu" https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/tuncel-gulsoy-yasamin-aydinlik-yuzu/efsa-kuraner-ile-esitlik-icin-kadin-platformu Arşivimden Mikrofona 180, [Yeni Yıla Doğru, Vol.3] https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/murat-ozdogan-arsivimden-mikrofona/arsivimden-mikrofona-180,-[yeni-yila-dogru,-vol.3] Cazda Hayat Var 05 https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/fatih-beydili-cazda-hayat-var/cazda-hayat-var-05 Serhan Ada ile 'Geçen Yüzyılın Ortasında Çocukluk Nesneleri' kitabı üzerine https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/serhan-ada-ile-'gecen-yuzyilin-ortasinda-cocukluk-nesneleri'-kitabi-uzerine Nesrin Aslan'la Erguvanın Rengi 245 https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/nesrin-aslan-erguvanin-rengi/nesrin-alan'la-erguvanin-rengi-245 Anjelika Akbar ile yeni albümü "Candan İçeri" https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/tuncel-gulsoy-evde-calamadiklarim/anjelika-akbar-ile-yeni-albumu-candan-iceri Arşivimden Mikrofona 179, [Yeni Yıla Doğru Vol.2] https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/murat-ozdogan-arsivimden-mikrofona/arsivimden-mikrofona-179,-[yeni-yila-dogru-vol.ii] Güzin Yalın ile Perde Açılıyor [011], Doğumunun 250. Yılında Beethoven Özel Programı, Vol.2 https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/guzin-yalin-perde-aciliyor/guzin-yalin-ile-perde-aciliyor-[011],-dogumunun-250.-yilinda-beethoven-ozel-programi,-vol.2 Tangonun Büyüsü 230 https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/neset-topaloglu-tangonun-buyusu/tangonun-buyusu,-230 Cazda Hayat Var 04 https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/fatih-beydili-cazda-hayat-var/cazda-hayat-var-04