Günün Albümü: Hiding in Plain Sight

Günün Albümü: Hiding in Plain Sight

Müzisyenler her zaman enstrümantalist, kompozitör olarak ya da grup lideri olarak kendi seviyelerinin üstüne ulaşmaya çalışır. Ekimde Whaling City Sound etiketiyle yayınlanacak albümde tenor saksofoncu Dino Govoni sonunda kendi sesini bulduğunu gösteriyor. Bu sefer pu parçaya nasıl yaklaşmalıyım endişesi olmadan icra ettiği albümdeki soundundan çok memnun kalmış. Bu albümde kendisine trompet ve flugelhornda Alex Spiagin, piyanoda Henry Hey, akustik ve elektrik basta Michael Pope ve davulda Jeff “Tain” Watts eşlik etmiş.

 

Geçmişe baktığınızda Govoni’nin eğitiminin temelinde iki güçlü ses dikkat çekiyor. Bunlar Jerry Bergonzi ve George Garzone. Bu iki önemli isim cazı iyi bilen müzikseverler için Govoni’nin temelinin ne kadar sağlam olduğunu anlamak bakımından referans olacaktır.

 

Hiding In Plain Sight albümünde Govoni’nin Barklee College of Music’te uzun süredir öğretim üyesi olarak çok yönlü bir besteci, eşsiz bir kayıt elemanı olduğuna tanıklık edeceğiz. Özellikle piyanist Henry Hey’in zarif tuşesi, Spiagin’in parlak trompeti ve Jeff “Tain” Watts’ın dinleyiciyi yerinden zıplatan zilleri müziğin temposunu yükselten kısımları. Gümbür gümbür icralar, parmak ısırtan solo partisyonlar, pürüzsüz geçişlerle birbirine bağlanıyor. Dino Govoni ismiyle daha evvel tanışmadıysanız bu albüm güzel bir vitrin niteliğinde.

 

Daha fazla bilgi için plâk şirketini ziyaret edebilirsiniz.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / 05 Ekim 2021, Salı

 


 

Musicians are always trying to reach the next level of their current level as instrumentalists, as composers or as band leaders. Tenorist Dino Govoni states that he has finally found his own voice in his this album, which will be released on 10.15.2021 via Whaling City Sound label. This time, he was very satisfied with the sound of the album he performed without worrying about how he should approach the piece. In this album, he is accompanied by Alex Sipiagin on trumpet and flugelhorn, Henry Hey on piano, Michael Pope on acoustic and electric bass and Jeff “Tain” Watts on drums.

 

When you look at his background, two strong voices stand out at the basis of Govoni's education. These are Jerry Bergonzi and George Garzone. These two important names will be a strong reference for music lovers who know jazz well to understand how solid the background of Govoni is.

 

In “Hiding In Plain Sight”, we will witness that Govoni is a versatile composer, a unique session player, as a long-time faculty member at Barklee College of Music. Especially pianist Henry Hey's elegant touch, Sipiagin's bright-toned trumpet and Jeff "Tain" Watts' cymbals that make the listener jump up are the parts that increase the tempo of the music. Extremely thunderous performances, astonishing solo scores are connected with each other with smooth transitions. If you haven't met the name Dino Govoni before, this album is a good showcase for him.

 

For more information please visit the record company.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / October 5, 2021, Tuesday

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Burak Sülünbaz

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.