'CRR Yüzyılın Yüzleri' caz serisi başlıyor

'CRR Yüzyılın Yüzleri' caz serisi başlıyor

 

Türkiye'de caz müziğin yüz yıllık serüveninin yüz yıllık kahramanları özel buluşmalarla anılmaya başlanıyor

 

 

CRR Konser Salonu iki yıldır konser öncesi etkinlikleriyle müzik dinleyicisinin dikkatini çeken konu ve konukların buluşmasına ev sahipliği yapıyor.

 

Ersin Antep'in yürüttüğü sohbetler serisinde çok sayıda sanatçı sohbetiyle konser gecesine katkı sağladı.

 

 

17 Kasımdan itibaren CRR'de yeni sohbet ve panel serisi 'Yüzyılın Yüzleri' başlıyor

 

 

Cazkolik'teki yazıları, röportajları ve radyo programlarıyla tanıdığınız arkadaşlarımız Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak'ın hazırlayıp modere edeceği 'Yüzyılın Yüzleri' sohbet ve panel serisi Türkiye’de caz müziğin yüz yıllık gelişimine emek vermiş sanatçılara saygı niteliği çalışan buluşmalar olacak.

 

CRR'nin ev sahipliğinde özel olarak hazırlanan seri Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak tarafından hazırlanıp sunulacak.

 

 

17 Kasım Cuma akşamı ilk buluşmada Hrant Lusigyan ve Hulki Saner anılacak

 

 

Türkiye’de cazın gelişimine emek vermiş sanatçılara saygı niteliği taşıyarak bu isimleri gelecek kuşaklara aktarma misyonu üstlenen panel serisi, sanatçıların aile arşivlerinden elde edilen görsel materyaller ve müzisyenlerin anıları yanında Türk caz müziğin geçmişinin az bilinen hatta bilinmeyen sayfalarına ve anılarına ulaşmayı amaçlıyor.

 

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel saygı duruşu ile Türkiye’de caz müziğinin mirasını gün yüzüne çıkarmayı amaç edinen panel serisinin her programında, Türkiye’de caz müziğine emek vermiş sanatçılar, aile üyeleri, müzisyen dostları, kişisel arşivleri ve müzik kayıtlarıyla anılacak, yaşayan sanatçılarla yüz yüze canlı sohbetler gerçekleşecek.

 

17 Kasım Cuma saat 18.30’da CRR Fuaye’de ücretsiz olarak düzenlenecek ilk panelde caz müziğin kurucu isimlerinden klarnet ve saksofon ustası Hrant Lusigyan ile ilk caz orkestrasının kurucusu müzisyen ve sinemacı Hulki Saner hatırlanacak.

 

Bir saat sürecek oturumda arşiv ve müzik kayıtlarının yanı sıra Hulki Saner’in kızı Yasemin Saner ile sohbet edilecek. Panelde, vokalist Şenay Ocak ve arkadaşlarının yeni grubu Swing Berries müzikleriyle swing çağının ruhunu panel izleyicilerine aktaracak.

 

Her biri arşivlik birer buluşmaya dönüşecek CRR Yüzyılın Yüzleri sohbet ve panel serisine Cazkolik okurları davetli. Ücretsiz olarak gerçekleşecek seri cazseverler için kısa zamanda alışkanlık yaratacak.

 

Cazkolik.com / 16 Kasım 2023, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.