İstanbul yeni bir caz festivaline kavuşuyor?

İstanbul yeni bir caz festivaline kavuşuyor?

 

Galataport Jazz Festivali geliyor?

 

 

Galataport açıldığı günden itibaren İstanbul'da ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Şehrin dünyaya açılan limanı ile farklı bir AVM anlayışını buluşturan Galataport, tarihi dokunun kalbindeki konumunu kültürel ve sanatsal merkeze dönüştürmek istiyor.

 

Yüzünün Topkapı Sarayı ve tarihi yarımadaya dönük olması, sırtını ise Galata, Beyoğlu, Tophane'ye yaslaması Galataport'un yaptığı yatırımdan daha değerli özelliği. Bu özelliğin İstanbul'un kültürel aksında merkez olacak etkinliklerle süslenmek istenmesi kaçınılmazdı, bu sebeple 8 ve 9 Haziran günleri iki günlük Galataport Jazz Festival haberi önemli. Aslında, Galataport'un imkan kapasitesine bakınca iki günlük festival etkinlik sayısı bakımından az denebilir.

 

Galataport'un, İstanbul Modern ile Devlet Resim ve Heykel Müzesi ile komşu olması dahi farklı bir cazibe katıyor, şimdi bu kültürel halkanın içine caz müziğinin de girecek olması önemli. Umarız Galataport Jazz Festival kalıcı bir etkinliğe dönüşür, gün sayısı artar, yerli ve yabancı çok sayıda yıldızın sahne almak isteyeceği caz merkezli bir İstanbul festivaline dönüşür.

 

 

 

Galataport Jazz etkinlikleri başlıyor

 

 

Galataport yönetimi 8-9 Hazirandaki festival günlerine hazırlık olması ve Dünya Caz Günü temasını konsepte dahil etmek üzere 30 Nisan Dünya Caz Günü akşamı caz şarkıcısı Selen Beytekin'in sahne alacağı Galataport Jazz etkinliklerini başlatıyor. Aynı gece, festival programına dair açıklamanın yapılacağı duyuruldu.

 

Duyurunun yapılacağı Dünya Caz Günü kutlama gecesinde New Orleans'ın Mardi Gras geleneğeni hatırlatacak dekorasyon Galataport'un meydanına taşınacak.

 

 

30 Haziran Dünya Caz Günü akşamında Selen Beytekin'e caz big band eşlik edecek

 

 

Selen Beytekin'in seslendireceği caz klasiklerine eşlik edecek müzisyenler arasında Şenova Ülker, Barış Doğukan Yazıcı (trompet), Engin Recepoğulları, Çağdaş Oruç (saksafon), Bulut Gülen, Burak Dursun (trombon), Ercüment Orkut (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas), Tunç Çakır (perküsyon), Derin Bayhan (davul) gibi tanınmış isimler yer alacak.

 

Cazkolik.com / 18 Nisan 2024, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.