Adnan Alper Demirci'nin "Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi" isimli kitabı yayınlandı

Adnan Alper Demirci'nin "Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi" isimli kitabı yayınlandı

Birbirinden kötü haberlerle başlayan yılın iyi haberi yeni bir müzik kitabının yayınlanması oldu.

 

Genç yazar Adnan Alper Demirci "Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi" adını verdiği kitabını editörlüğünü müzik yazarı Tolga Akyıldız'ın yürüttüğü Karakarga Yayınları'ndan çıkardı.

 

Onbir sene önce başta Facebook olmak üzere sosyal medya üzerinde geniş bir rock dinleyici kitlesine yavaş yavaş ulaşmayı başaran Adnan Alper Demirci, Twitter, Youtube, podcast'ler ve kendi web sitesi üzerinden de ulaştığı müzikseverlerin sayısını giderek artırmayı başardı.

 

Türkiye'de rock ve metal müziğin geçmişine yönelik belgeler, anılar ve analitik anlatımlar kitapta samimi bir tanıklıkla aktarılıyor.

 

Adnan Alper Demirci'nin kaleme aldığı "Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi" kitabı 1981 yılından bugüne rock, heavy metal ve punk gibi müzik tarzlarının ülke çapında nasıl yayıldığına odaklanırken kırk yıla ulaşan yolculuğu bugüne değin uzatıyor.

 

Demirci kitabında yer verdiği anlatıları derlediği arşiv, dergi, fanzin ve kaset koleksiyonu ile dönemin tanıklıkları üzerinden belgeliyor.

 

Adnan Alper Demirci kimdir?

 

1988 ylında dünyaya gelen genç yazar Aydın'da büyüdü, üniversite eğitimi için İzmir'e geri döndü. 2022 yılına kadar İzmir'de hayatını sürdüren Demirci şimdilirde hayatını trecht'te sürdürüyor.

 

2006-2014 yılları arasında Boo! adını verdiği bir interdet dergisi yayınlayan Demirci ayrıca Headbang dergisinde de yazılar yayınladı, röportajlar hazırladı. "Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi" kitabı yazarın yayınlanan ilk kitabıdır.

 

Eser Adı: Türkiye’de Ağır Müziğin Geçmişi
Yazar Adı: Adnan Alper Demirci
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Türü: Edebiyat
Editör: Tolga Akyıldız
Sayfa Sayısı: 424

 

Cazkolik.com / 27 Şubat 2023, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.