Ankara Caz Festivali 25. yılını kutlamaya hazırlanıyor

Ankara Caz Festivali 25. yılını kutlamaya hazırlanıyor

25. Uluslararası Ankara Caz Festivali 14 -24 Ekim 2021 tarihleri arasında "Cazda Sürdürülebilirlik" temasıyla gerçekleşecek. Caz Derneği tarafından düzenlenen festival "Cazda Sürdürülebilirlik" temasıyla uzun soluklu caz çalışmaların önemine ve zorluklarına değinecek.

 

Caz Derneği Başkanı ve Festival Küratörü Özlem Oktar Varoğlu tema ile ilişkili görüşlerini şöyle anlattı: “25. yılımızı kutladığımız bu sene, dernek ve festival için kurumsallaşma yolunda attığımız adımların önemini sürdürülebilirlik kavramının altını çizerek anlatmak istedik. Sanatta ve kurumlarda sürdürülebilirlik kavramının önemi büyük. #CazdaSürdürülebilirlik derken de birlikteliğe odaklanmış grupların uzun zaman birlikte çalmalarıyla oluşan sinerjik sahne performanslarına dikkat çekmek istedik. Bu sene konserlerimizi bu çerçevede seçmeye çalıştık. Elbette, bu 25 yılda Caz Derneği’ne emeği geçmiş büyük ustalarımızı da anmak istedik”. Festivalde 4 ülkeden sanatçılar yer alacak.

 

 

Tuna Ötenel'e 25. yıl özel ödülü

 

 

14 Ekim 2021 tarihinde açılış konseri Hava Kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları Orkestrası ile gerçekleşecek. Orkestraya solist olarak yaşamını caza ve eğitime vakfetmiş olağanüstü bir vokalist olan Yıldız İbrahimova katılıyor. Konser öncesinde Caz Derneği 25. Yıl Özel Ödülü Tuna Ötenel’e verilecek.

 

 

Ömür Göksel şarkılarını büyük orkestrayla söyleyecek

 

 

15 Ekim 2021 akşamı büyük orkestra geleneğinin öncülerinden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Yıldızları Caz Orkestrası Ömür Göksel'e elik edecek.

 

 

Festivalin 25. yılında Kerem Görsev sahnede

 

 

16 Ekim 2021 akşamı Caz Derneği’nin kuruluşunda verdikleri konserden bu yana üretmeye ve performanslarına devam eden Kerem Görsev Trio, derneğin ve festivalin 25. Yılında Ankaralı cazseverlerle.

 

 

Sibel Köse festivale albümle geliyor

 

 

17 Ekim Pazar günü Love Songs - Sibel Köse featuring Michiel Borstlap konseri, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Müze’nin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde gerçekleşiyor. İkilinin kaydettikleri aynı isimli albüm de bu konserle tanıtılacak.

 

 

Durul Gence, Ahmet Berker ve Erdinç Aktuğ onur konukları

 

 

19 Ekim Salı akşamı Ankara Nostaljisi temalı buluşmada yıllar öncesine yolculuk olacak. Ankara’nın seneler önce caz çalınan mekanlardan Altınel Hotel Convention Center’da Ankara Caz Trio, Meriç Çalışan ile sahne alacak. Festivalin 25. Yılında gerçekleşecek bu özel konserde yıllardır caz müziğine emek vermiş Durul Gence, Ahmet Berker ve Erdinç Aktuğ’u onur konuğu olacak.

 

20 Ekim 2021 tarihinde Önder Focan festivale konuk oluyor. Önder Focan Trio, CerModern’de kendi besteleri ve farklı yorumlarıyla caz severlere seslenecek.

 

 

İtalyanlardan piyano akordeon konseri

 

 

21 Ekim 2021 tarihinde İtalyan besteci ve piyanist Remo Anzovino ve akordeon sanatçısı Gianni Fassetta konseri var. 25. Uluslararası Ankara Caz Festivali sahnesinde iki dev müzisyen CerModern’de dinleyicilerle buluşuyor.

 

22 Ekim 2021 tarihinde Remi Panossian Trio hikayeler ören yenilikçi müziği ile dinleyiciyi deneysel bir yolculuğa çıkaracak. Caz ve rock ritimleri ile zenginleşen müzikle CerModern’de olacak.

 

23 Ekim Cumartesi festivalde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası solist Leyla Sürücüoğlu Dinçer ile She Sings Sinatra projesi izlenecek.

 

24 Ekim 2021 tarihinde Ayhan Sicimoğlu, Latin All Stars grubuyla vereceği konserde dinleyenleri 30 Ağustos Zafer Parkı’nda eğlenceli bir yolculuğa çıkartacak.

 

Cazkolik.com / 02 Ekim 2021, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.