Aynı anda 3070 kişiye konser ve gösteri sunacak dünyanın en önemli salonlarından biri İstanbul`da hizmete giriyor.

Aynı anda 3070 kişiye konser ve gösteri sunacak dünyanın en önemli salonlarından biri İstanbul`da hizmete giriyor.

Nüfusu siz deyin 12, biz diyelim 15 milyona varan dünya metropolü İstanbul uzun yıllardır özlemini çektiği, her anlamda gerçek bir konser ve performans salonuna çok yakında kavuşuyor.

Yakından takip edenler bilir, aslında yeni bir haber sayılmaz bu, Zincirlikuyu`nun, Boğaziçi Köprü`sünü geçtikten sonra, hemen sağ tarafındaki, ucunda yıllarca sadece 13 katlı karayolları binasının olduğu devasa büyüklükteki arazi uzun zamandır büyük faaliyet halindeydi. Arazinin satışı olduğu zaman fiyatıyla büyük gürültü koparmış ve sahibi olan Zorlu gurubunun bu parayı nasıl ödeyeceğinden tutun da, oraya ne yapılacağına kadar uzun süre basını ve gündemi meşgul etmişti. Sonradan açıklanan büyük komplekste biz müzikseverlerin en dikkatini çeken ise planlar üzerinde mükemmel görünen bir konser ve performans gösteri merkezi olduğu idi. Araya giren uzun inşaat yılları derken hem Zorlu Center hem de performans merkezi artık gün saymaya başladı.

İki ayrı salonuyla 3070 kişiye aynı anda müzik dinletebilen, gösteri sunan uluslararası çapta bir sanat merkezi.

İstanbul`un başta büyük prodüksüyonlar olmak üzere klasik ve caz konserleri de dahil pek çok büyük etkinlik için teknik, akustik ve teknolojik olarak uluslararası çapta bir sanat ve gösteri merkezi eksikliği büyük bir ihtiyaçtı. Zorlu Center Performans Merkezi`yle bu ihtiyaç artık büyük bir gurura dönmek üzere. Yılın 365 günü hizmet verecek şekilde tasarlanan ve uluslararası deneyime sahip Nederlander Worldwide Entertainment şirketi tarafından benzerlerini ancak New York ve Londra`da izleyebileceğimiz şovları sonbahardan itibaren izlemek mümkün olacak.

İşletmeci şirketin yönetim kurulu başkanı Bob Nederlander bu salon sayesinde İstanbul`un dünyanın en sofistike konser, tiyatro ve gösteri merkezlerinden birine sahip olacağını söylerken, Zorlu Gayrimenkül Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even ise İstanbul`un özellikle her yıl ziyaret eden çok sayıda önemli turist nezdindeki algısını kültürel formatlara kaydıracağını belirtiyor. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Genel Müdürü Ray Cullom ise bu projeyle İstanbul`un New York ve Londra`nın ardından dünyanın üçüncü önemli gösteri sanatları şehri haline geleceğini ekliyor.

Zorlu Center Performans Merkezi gösterilerine başlıyor...

Dünyanın en büyük sahne arkası donanımı ve teknolojisine sahip olan sahne yılda dörtyüzün üzerinde konser ve gösteriye sahne olacak. Sonbaharda başlaması planlanan etkinliklerin ilk neler olacağı da basına duyuruldu. Ludovico Elnaudi Ensemble, Cirque Eloize, The Kavafis Project, Moskova Klasik Balesi, 2Cellos ve Forever Tango gibi konser ve gösteriler merkezin yapılacak ilk etkinlikleri arasında gösteriliyor.

Cazkolik.com / Ağustos 2013, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.