Binlerce cazsever dünya prömiyerinde Miles`ı andı.

Binlerce cazsever dünya prömiyerinde Miles`ı andı.

18. İstanbul Caz Festivali 7 Temmuz Perşembe akşamı, Miles Davis’in ölümünün 20. yılında anma nedeniyle hayata geçirilen "Tribute to Miles" projesinin dünya prömiyerinde binlerce cazsevere hayatları boyunca unutamayacakları bir gece yaşattı.

Zorlu Center sponsorluğunda Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde bir araya gelen hepsinin yolu Miles ile kesişmiş üç efsane caz müzisyeni Marcus Miller, Herbie Hancock ve Wayne Shorter kendi tabirleriyle "muhteşem İstanbul seyiricisi"ne, Miles Davis`in parçalarını kendi tarzlarıyla yorumladıkları eşsiz bir performans sundu. Büyük ilgi gören konserin biletleri günler öncesinden tükendi ve günler öncesinden merdiven bileti satışlarına başlanan konseri beş binden fazla cazsever izledi.

Gece dokuzda başlayan konserde, piyanodaki Herbie Hancock, saksafondaki Wayne Shorter, bas gitar ve bas klarnetteki Marcus Miller’a trompetin genç yıldızlarından Sean Jones ve davulda Sean Rickman eşlik etti. Konserde Miles Davis’in “Tutu”, “Time After Time”, “So What” gibi şarkıları seslendirildi.

Dünya prömiyerini İstanbul Caz Festivali kapsamında yapan “Tribute To Miles” projesi, Temmuz ayı boyunca Avrupa’da aralarında Umbria, North Sea, Montreux, Jazz a Vienne gibi önemli festivallerin de bulunduğu sekiz konserle izleyicilerle buluşacak. Ekip, prömiyer öncesinde 4 gün boyunca yaptığı provalarla bu özel turneye İstanbul’da hazırlandı.

Konserin tadın doyamayanlar için sürprizimiz var. Tribute To Miles konserinin trompetçisi Sean Jones`un yeni albümünü dinlemek isteyenler bu satıra tıklasın lütfen.

Cazkolik.com / 08 Temmuz 2011, Cuma

Konser fotoğrafları: Mehmet Bilgin

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • ilker caha
  08 Temmuz 2011 Cuma 01:18

  Tek kelimeyle harikaydi ! 50"lerden 80"lere seyahat ettik, efsaneler Miles"in anisina harika bir menu sundular, kulagimizin pasini aldilar. Tesekkurler...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • harutyun arto peştemalcıgil
  08 Temmuz 2011 Cuma 08:12

  Nasıl bir repertuarla karşılaşacağımı bilmeden gittiğim konserde beklediğimden çok daha fazlasını buldum.Miles"ın ruhuna saygı konseptiyle bizi müzikal bir hayat yolculuğuna çıkaran 3 deha ve onlara muazzam katkı sağlayan trompetçi Sean Jones ve davulcu Sean Rickman klasik bir tribute konserinin çok ötesinde birşey yaptılar:Marcus Miller"ın deyişiyle "Miles"ın hayatı şayet bir müzik parçası olsaydı neye benzerdi?" sorusunun cevabını aradılar.Dün gece orada olmayanlar çok şey kaçırdılar doğrusu !

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.