Birleşik Krallık'tan Türkiye’deki müzisyenlere açık çağrı!

Birleşik Krallık'tan Türkiye’deki müzisyenlere açık çağrı!

Birleşik Krallık müzik kültürünü uluslararası dinleyicilerle buluşturan Selector Radyo’dan Türkiye’deki müzisyenlere açık çağrı var.

 

Selector Radyo Yarışması, bestelerini uluslararası platforma taşımayı hedefleyen müzisyenler için 30 Temmuz’a kadar benzersiz bir fırsat sunuyor.

 

British Council, sunuculuğunu Jamz Supernova’nın yaptığı ve Birleşik Krallık müzik kültürünü uluslararası dinleyicilerle buluşturan Selector Radyo ile yepyeni bir yarışma başlatıyor.

 

British Council ile Evde programı kapsamında düzenlenen Selector Radyo Yarışması, Türkiye'den müzisyenlere küresel bir radyo programında yer alma şansı tanıyor. Müziğinizin uluslararası platformlarda duyulması için web sayfasını ziyaret ederek kaydınızı 30 Temmuz’a kadar yükleyebilirsiniz.

 

Selector Radyo, Birleşik Krallık'tan en iyi müzikleri ve yeni yetenekleri dünya çapında yaklaşık 30 ülkede yayınlayarak, her hafta müzikseverleri küresel bir toplulukta bir araya getiriyor. Şimdi, dünyadaki dinleyicilerle iletişime geçmek ve yeni yetenekler bulmak için programa Türkiye’den de müzisyenler de dahil oluyor! Selector Radyo Yarışması ile Türkiye'den sanatçılar, parçalarıyla uluslararası dinleyiciye ulaşma fırsatı elde ediyor.

 

Yeni ve heyecanlı olan her grup, sanatçı ve tarzda müziğin kabul edildiği yarışmaya gönderilen tüm parçalar, önce uluslararası bir panel tarafından değerlendirilecek. Jüri tarafından favori ilk 10 parçanın belirlenmesinin ardından, parçalar halk oylamasına sunulacak ve Selector Radyo dinleyicileri de parçaları oylayabilecek. Aynı zamanda, Selector Radyo’nun sunucusu Jamz Supernova da kendi favorisini seçecek. Hem halk oylaması hem de Jamz Supernova tarafından seçilen parçaların her ikisi de Selector Radyo'da, dünya çapındaki 4 milyon dinleyiciye çalınacak.

 

Zaman Çizelgesi

 

30 Temmuz
Parçaların teslim edilmesi için son gün

31 Temmuz–17 Ağustos
Panelin ve Jamz Supernova’nın 10 parçayı belirlemesi

18–28 Ağustos
Online oylama

31 Ağustos
Jamz Supernova ve online oylama ile belirlenen iki kazananın açıklanması

4 Eylül
Parçaların Selector Radyo'da çalınması

 

Cazkolik.com / 20 Temmuz 2020, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.