Çağrı Sertel Mart ayını yeni albümle "Usulca" selamlıyor

Çağrı Sertel Mart ayını yeni albümle "Usulca" selamlıyor

 

Çağrı Sertel; "Usulca" (Solo Piyano)

 

 

2021... 2023... 2024... Çağrı Sertel'in üçüncü solo piyano albümü "Usulca" 1 Martta (bugün) çıktı.

 

2021 "Kuytu", 2023 "Places" ve bugün çıkan "Usulca" aynı piyano soundu üzerinde Sertel'in üçüncü solo müzikal yolculuğu.

 

 

Solo yolculuk üçlemeye dönüştü, devamı gelir mi?

 

 

Albümü dinleyince anlıyorsunuz ki, üçlemenin ardında yatan sebeplerin en barizi pandemi dönemi yalnızlığının etkisinin sürüyor olması, en azında kulağa öyle yansıyor.

 

Öte yandan, Sertel'in üç albümünde aynı piyano hissine devam etmesi, retro duvar piyanosu sesi, tuşların kendine has, hatta bazen akortsuzmuşcasına pes tınlaması üçlemeyi bir nevi iç yolculuğa dönüştürüyor.

 

"Places" albümü adı üstünde Sertel'in kişisel uğrak noktası şehirlere ithaf iken, diğer iki albüm şahsi anlara, minimalist izlenimciliğe yönelik isimlerle süslü.

 

Çağrı Sertel, sektör içindeki diğer çalışmaların yanı sıra solo piyano yolculuğunu otoyoldan çıkarak tozlu, taşlı, çukurlu ama sadece kendisinin bildiği bir patikada sürdürüyor. Bu yolculuk üç albümle tamam mı, yoksa yeni temalarla devamı gelir mi bu sorunun cevabını elbet vakti zamanı gelince öğreniriz.

 

Albüme dair son not, Çağrı Sertel "Usulca" albümünü kendi adını verdiği firmasının ilk prodüksüyonu olarak yayınladı ve prodüksüyon alanında yeni bir döneme başladı. Hayırlı, uğurlu olsun.

 

Albüm: Usulca (Solo Piyano)
Sanatçı: Çağrı Sertel
Çıkış Tarihi: 1 Mart 2024
Firma: Çağrı Sertel

 

Feridun Ertaşkan

 

Cazkolik.com / 01 Mart 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com kurucusu, editör ve yazar.

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.