Caz müzisyenleri Jonah Parzen-Johnson ve Berke Can Özcan albüm gelirini depremzedeler yararına ahbap'a bağışlayacak

Caz müzisyenleri Jonah Parzen-Johnson ve Berke Can Özcan albüm gelirini depremzedeler yararına ahbap'a bağışlayacak

Amerikalı bariton saksofoncu Jonah Parzen-Johnson ile vurmalı ve elektronik sanatçısı Berke Can Özcan geçen yıl Nisan ayında Borusan Müzikevi'nde verdikleri konserden oluşan kayıtları 3 Martta albüm olarak yayınlayacak.

 

6 Şubat sabahı meydana gelen iki yıkıcı depremin ardından Johnson ve Özcan albümün satış gelirini ahbap üzerinden depremzedeler yararına bağışlamaya karar verdi.

 

Johnson albüme dair yaptığı açıklamada 'bu müzikler dostluk müziğidir' dedi. Berken Can Özcan ile birlikte sadece beş gün geçirdiklerini ama kalıcı bir arkadaşlık kurduklarını söyleyen sanatçı, Türkiye ve Suriye'nin kuzeyinde meydana gelen depreme ilişkin 'şu an Türkiye'de nasıl bir duygu yaşandığını hayal etmem gerekmiyor çünkü Berke orada yaşıyor ve bana herşeyi anlatıyor' açıklamasının ardından ikili yayınlayacakları albümün gelirini depremzedelere bağışlamaya karar verdikilerini belirtti.

 

Albüm Bandcamp'te satışa sunuldu. En az 5$ ve üstü ödemeyle albümü satın alarak sanatçıların çabasına destek olabilirsiniz.

 

Canlı olarak kaydedilen albümün kaydını Can Aykal yaptı. Albümde yer alan iki parça; "Giant Sleep" ve "Roots"un besteleri Berke Can Özcan'a ait.

 

Cazkolik.com / 19 Şubat 2023, Pazar

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.