Cazkolikler Zorlu PSM touché gecesini bu 3 sebepten ötürü kaçırmamalı?

Cazkolikler Zorlu PSM touché gecesini bu 3 sebepten ötürü kaçırmamalı?

Şubat ayında Zorlu PSM touché'de izleyeceğimiz Tuluğ Tırpan, Ozan Musluoğlu ve Ferit Odman üçlüsünün caz gecesi üç açıdan dikkat çekiyor.

 

İlk nedeni, Tuluğ Tırpan'ın caz piyanisti olarak yetkin kapasitesi, caz dışı müziklerle ilişkisini cazla beslemesi, besteciliğine etkisi ve virtüöz icracı olarak önemi.

 

Gecenin ikinci önemi, Tırpan'ın kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ferit Odman'la izleyecek olmamız. Zira bu üçlü, yani, Tırpan ile Musluoğlu/Odman ikilisi sık biraraya gelmiyor. Cazda farklı uğraşı alanlarıyla daha meşguller. Bu üçlüden ortaya çıkacak müzik İstanbul caz sahnesi için ayrıca önem kazanıyor ve gecenin soundu merak etmeye değer.

 

Cazsever olarak gecenin üçüncü önemi ise konseptte Brad Mehldau olması. Günümüz caz sahnesinin en mertebeli piyanistlerinden biri olan Mehldau inanılmaz bir yaratıcılık kapasitesine sahip. Mutlaka Tırpan'ın da heyecanla takip ettiği bir sanatçıdır ki gecenin konsept merkezine onun bestelerini, Radiohead ve Beatles uyarlamalarını, Mehldau kuşağının biraz daha yaşlı üyesi Fred Hersch parçalarını ve bizzat kendi özgün eserlerini seslendirecekler 24 Şubat akşamı Zorlu PSM touché sahnesinde.

 

Cazseverlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bu gece sahip olduğu müzisyen ve içerdiği üst düzeyde tatmin edici caz potansiyeli bakımından oldukça değerli.

 

Önemli not: Bu geceyi kaçıranlar tekrarını 14 Nisan gecesi yine touché'de izleyebilir.

 

Kapı Açılış: 19.30
Tuluğ Tırpan Trio: 21.00
Bilet Fiyatları:
Genel Satış: 88,00 TL.

 

Cazkolik.com / 17 Şubat 2022, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.