Diana Krall’ın yeni albümü ?Quiet Nights? çıkıyor!

Diana Krall’ın yeni albümü ?Quiet Nights? çıkıyor!

Diana Krall belki uzunca bir süredir yalnızca bir anne ve Elvis Costello’nun eşi olarak anılıyordu, kimse onun Grammy’li bir caz şarkıcısı olduğunu unutacak değil elbet. İşte nihayet uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı albümü “Quiet Nights” Salı günü piyasaya çıkıyor.

Reuters muhabiri ile konuşurken bir yandan da çalan cep telefonuna bakarak özür diliyor ve “kusura bakmayın lütfen, sanırım bu bakıcımız, herhalde bir şey soracak” diyor. Geldiğinde “mamasını yemiş, uyuyormuş, anlaşılan her şey yolunda” diyerek memnuniyetini belirtiyor.

Krall, Costello ile 2003 yılında evlendi. İki büyük müzikal gücün birleşmesi olarak yorumlandı o zaman basında. İngiliz rock müzisyeni ile “The Girl in the Other Room”un piyanisti ve şarkıcısı. Caz standartlarının en seksi yüzü Krall şimdi 44 yaşında, çocuk için artık daha fazla gecikemezdim diyor. Kocası Elvis Costello ile çocuklar için ayrı bir CD hazırlamaktan sözediyor. Eşiyle birlikte bir şeyler yapma ihtimali bile onu mutlu etmeye yetiyormuş. Anlaşılan uslanmaz rock müzisyenini yola getirmeyi başarmış Krall, basın öyle diyor! “Quiet Nights”da ki işlerinin önemli bir bölümüyle kocası uğraşmış, halen alınan notlara dönüp dönüp bakıp duruyor, post prodüksüyon işlerinin uzadığından yakınıyor bir yandan da.

ALBÜMÜN PRODÜKTÖRÜ BARBRA STREISAND

“Quiet Nights"ın prodüktörlüğünü Streisand üstlenmiş. Bazı parçalarda piyano da çalıyor. Krall, Streisand için “yönetim tümüyle ondaydı, doğrusunu söylemek gerekirse o gerçekten çok çok güçlü bir kadın” diyor.

Diana Krall, geçen ay Stevie Wonder için düzenlenen tribute gecede Beyaz Saray’da Amerikan başkanı Obama için de çalmış. Tribute konser için duygusal bir atmosfer vardı diyor. Başkan Obama, Costello’nun Krall’un kocası olduğunu bilmiyormuş, duyduğunda şaşırmış, “öyle mi, bilmiyordum” demiş.

Albüme gelirsek; Diana Krall aslında Brazilian bir albüm yapmayı baştan tasarlamamış önceleri, biraz kendiliğinden gelişmiş, kayıtlı olan 50 şarkısını gözden geçirirken oluşmuş biraz da.

“Şimdi artık iki oğlan çocuğu annesi ve bir eşim” diyor ve ekliyor “Aslında yalnızca sanatçı olarak anılmayı zaten bu kadar uzun boylu düşünmemiştim, hep kendim için daha fazlasını istedim, gerçekten bir anne olmayı istedim” diyor ve artık kariyerine kocası ile birlikte devam etmeyi düşünüyor.

Steve James (Reuters)

Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerlerine tıklayın.

Cazkolik.com / 03 Nisan 2009, Cuma


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.