> Dünyanın ilk ve tek "Ramazanda Caz" konserleri 4-11 Temmuz arası altıncı kez gerçekleşecek.

> Dünyanın ilk ve tek "Ramazanda Caz" konserleri  4-11 Temmuz arası altıncı kez gerçekleşecek.

Ramazanda Caz konserlerine bilet almak için tıklayın.


Son yıllarda cazseverler arasında Ramazan ayı gelince yanına bir de Ramazanda Caz konserleri merakı eklendi. Son yıllarda derken bu sene altıncı yılı, dile kolay... Hakan Erdoğan`ın özgün projesi daha ilk başladığı yıldan itibaren çok ses getiren bir proje oldu. Özellikle ilk iki-üç yıl Ramazanda Caz konserleri dünya basınından da yoğun ilgi gördü. Topkapı Sarayı bahçesinde asırlık ağaçların serinleticiliği altında Ahmad Jamal konserini beklerken hemen biraz ötede Hakan Erdoğan`ın New York Times`den Avrupa basınına kadar bir çok büyük isme mülakat verdiğini hala hatırlıyoruz. Şimdi belki biraz alışıldı ama konserler değişmedi, geçen altı yılda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı gelince Ramazanda Caz konserleri de başlıyor.

* * *

Bu yıl altıncı kez gerçekleşecek konserler önceki yılların aksine başka bir mekana taşınıyor. Mekan derken elbette kapalı bir yer değil, önceki senelerde açık alan olarak İstanbul`un tarihi bölgelerinde konserleri organize eden Ramazanda Caz bu yaz İstanbul`un bir diğer semtine, ama yeşilliklerin ormana dönüştüğü bir yere caz dinleyicisini götürecek. Maslak`taki Uniq İstanbul Arena isimli kapalı ve modern konser alanından sonra şimdi de bir açıkhava sahnesi oluşturmuş, dediğimiz gibi yeşillikler içinde, minderlerin üstünde bir alan.

Bu yaz Ramazanda Caz konserlerinde kimleri izleyeceğiz?

Ramazanda Caz, Okay Temiz ve Roman Orkestrası’nın Uniq Açıkhava Sahnesi`nde vereceği konserle başlıyor. Bu konserle Türkiye’deki Roman Caz akımının öncülerinden efsanevi Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğu yeniden bir araya geliyor. Sevgili Hakan, Ramazanda Caz’ın bu açılış konserinde kimse yerinde duramayacağını garanti ediyor, bir kenara not edin.

* * *

Buralı dinleyicinin iyi tanıdığı ve sevdiği, “Only Lovers Left Alive” filminde söylediği şarkıyla ün kazanan ve büyük beğeni toplayan Yasmine Hamdan konseri ayrıca Ramazanda Caz`ın merakla beklenen konseri olacak. Konser 5 Temmuz Pazar günü Uniq Açıkhava Sahnesi`nde gerçekleşecek.

* * *

Fransız Roman Caz geleneğinin en iyi temsilcilerinden ünlü kemancı Pierre Blanchard & Gypsy Jazz Quartet konseri de 9 Temmuz Perşembe günü Uniq Açıkhava Sahnesi`nde gerçekleşecek. Geçen sene Fransız Sarayı Bahçesi’nde konser veren ve çok beğenilen bu topluluk, yoğun istek üzerine yeniden Ramazanda Caz’da!

Ramazanda Caz`ın bir diğer konser mekanı da Fransız Sarayı Bahçesi

Ramazanda Caz’ın geçtiğimiz sene müzikseverlere kazandırdığı bu harika mekanda Andre Manoukian Quartet konseri gerçekleşecek. Charles Aznavour’un birlikte en sık konser verdiği ünlü Fransız piyanistin dörtlüsü de bu konserde olacak. Türk-Roman müziğinin olağanüstü virtüözlerinden usta klarnetçi Yarımdünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli ve ünlü zurna virtüözü Ahmet Özden bu konserde yer alıyor. Bu asla kaçırılmayacak bir buluşma!

Ramazanda Caz bu yıl ilk kez İstanbul dışında, Ankara`da bir konser düzenliyor.

Bu sene bir konser de Ankara’da! Ramazanda Caz ilk kez İstanbul dışına çıkıyor ve Ankara’da müzikseverlerle buluşuyor! 11 Temmuz Cumartesi Andre Manoukian Quartet yine Yarımdünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli ve Ahmet Özden ile birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi’nde konser verecek.

* * *

Konserler hakkında Hakan Erdoğan Productions ile iletişime geçmek isterseniz www.heproductions.com sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Cazkolik.com / 18 Haziran 2015, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.