Etkileyici bir prodüksüyon: Son Spider Man filminin müzikleri sahnede canlı orkestra, perdede film ile gösterilecek

Etkileyici bir prodüksüyon: Son Spider Man filminin müzikleri sahnede canlı orkestra, perdede film ile gösterilecek

Peter Parker'ın zayıf bir kişiliğe sahip, uzaktan uzağa sevdiği Mary Jane'e bir türlü açılamayan karakteri bir örümcek tarafından ısırıldıktan sonra geçirdiği olağanüstü değişim kağıt üzerinde basit bir hikâye gibi görünebilir ama büyük bir prodüksüyon, usta bir yönetmenlik ve sinemanın büyüsüyle beyaz perdeye yansıdıktan sonra kısa sürede sinema tarihinin en başarılı film serilerinden birine dönüşmeyi başardı.

 

Ama bu haberde bizi esas ilgilendiren kısım serinin 2018 tarihli ilk animasyon filmi olan Spider-Man: Into the Spider-Verse'deki müziklerin bir sahne şovuna dönüşmüş olması.

 

 

 

"Spider-Man: Into the Spider-Verse" serinin ilk animasyon filminin müzikleri sahnede canlı orkestrayla seslendiriliyor

 

 

Ünlü Spider Man serisinin ilk animasyon filmi olarak gösterime giren 2018 tarihli film Örümcek Adam serisini yeni bir vizyona taşıdı. Oscar ödüllü olağanüstü başarılı kabul edilen animasyon filmde yer alan müzikler Spider-Man: Into the Spider-Verse Live in Concert adıyla sahnede canlı olarak seslendirilmeye başlandı ve bu canlı gösteri dünya çapında ilgi gördü, hâlâ görmeye devam ediyor.

 

 

"Spider-Man: Into the Spider-Verse Live in Concert" 3 ve 4 Şubatta Zorlu PSM'de sahnelenecek

 

 

Brooklyn'deki ünlü Kings Theatre'daki prömiyerin gördüğü büyük ilginin ardından dünya turnesine çıkan ve İngiltere'de sergilenen gösteri ilk kez İstanbul'da izleyici karşısına çıkacak.

 

Spider Man serisinin özellikle okul yaşındaki çocukların ilgi alanına girdiğini bilince, bu gösterinin tatil dönemine denk gelmesi Örümcek Adam hayranları için güzel bir şans oldu.

 

 

Spider Man müzikleriyle de ilgi çekiyor

 

 

2018 yılında yayınlanan soundtrack albümde Post Malone ve Swae Lee'nin seslendirdiği "Sunflower"ın dinlenme rakamının 3 milyarı aştığını biliyor muydunuz?

 

Şaka değil, tam 3 milyar!

 

Olağanüstü bir rakam ve başarı. Daha iyisi var. Soundtrack'deki parçaların toplam dinlenme sayısı, sıkı durun, 5 milyarı aşmış durumda.

 

 

Sahnede canlı müzik yapan orkestra ve DJ setleri

 

 

Şimdiye kadar beyaz perdede izlemiş her yaştan hayranını bu kez Zorlu PSM sahnesinde canlı müzikal gösteriyi izlemeye ve dinlemeye davet eden Spider Man'in Daniel Pemberton imzalı hip hop ve orkestra temelli müzikleri perdeki görselliğiyle beraber kaçırılmaması gereken bir gösteriye dönüşecek.

 

Daniel Pemberton, bu sahneleme ve orkestralama çalışmasına dair; "Spider-Man, şimdiye kadar yazdığım en sevdiğim müziklerden biri. Milyonlarca şeyin yanı sıra tam bir orkestra ve elektronik müzik karışımı. Teknik açıdan o kadar karmaşık ki, onu canlı bir konserde yeniden üretebileceğimizi gerçekten hiç düşünmemiştim. Ama bir şekilde başardık" diyor.

 

Anlaşılan Pemberton'ın bu ifadeleri ve filmdeki müziklerin her defasında sahnede yeniden canlı seslendirilmesi gösterinin sadece filmin hayranları tarafından değil, müzik dünyasındaki çoğu kişiyi yakından ilgilendireceğe benziyor.

 

Cazkolik.com / 29 Ocak 2024, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.