Flütist Halit Turgay`ın `Türk usülü demlenmiş` caz albümü "Türk Çayı Caz Süiti" yayınlandı...

Flütist Halit Turgay`ın `Türk usülü demlenmiş` caz albümü "Türk Çayı Caz Süiti" yayınlandı...

Müzik eğitimine 1978 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı`nda başlayan ve günümüzde dünyaca ünlü flütist William Bennett`nin `çok önemli ve doğal bir müzisyen` olarak tanımladığı flütist Halit Turgay`ın tümüyle kendi bestelerinden oluşan caz albümü "Türk Çayı Caz Süiti" geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Türkiye ve yurt dışında bir çok başarıya imza atmış olan Turgay albümünde Jazz-Ist Quartet ekibiyle birlikte çaldı. Uzelli firmasınca yayınlanan Türk Çayı Caz Süiti özgün formuyla caz ve caz dışında da geniş bir müziksever kesiminin ilgisini çekeceğe benziyor.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı`nda doktora programını tamamayan flütist Halit Turgay ilk olarak 1990 yılında İskoçya`nın Aberdeen kentinde düzenlenen Uluslararası Genç Müzisyenler Festivali kapsamındaki yarışmada (The Skene) birinci oldu. Aynı yıl Londra Kraliyet Müzik Akademisi`ne sınavsız olarak kabul edilen Turgay eğitimine İngiliz Kültür Heyeti`nin verdiği burs ile William Bennett`in öğrencisi olarak devam etti. Aynı zamanda Charles Dagnino, Peter Lloyd, Alan Logwood ve Keight Bragg`ın master class programlarına katıldı.

"Türk çayı Caz Süiti"ni tüm müzik marketlerde bulmanız mümkün.

Cazkolik.com / 17 Eylül 2012, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X