Günün parçası: "Eyes On The Prize", 2011, Ida Sand`in "The Gospel Truth" albümünden.

Günün parçası: "Eyes On The Prize", 2011, Ida Sand`in "The Gospel Truth" albümünden.

ACT firması son günlerde yeni albüm haberleriyle posta kutumuzu doldurmaya devam ediyor. Yine bir İsveçli şarkıcı Ida Sand ünlü müzik firmasıyla ikinci albümünü kocası Ola Gustaffson`a saygı adı altında kaydetmişti. Şimdi elimizdeki bu firmaya kaydettiği üçüncü albümü. Başarılı şarkıcı albümün adından kısmen anlaşılabileceği gibi Amerikan ve Avrupa müzikal kökenlerine doğru bir yolculuk yaparak bulduklarını bizlerle paylaşıyor.

Anne ve babası da müzisyen olan Sand sekiz yaşından bu yana bir dolu enstrümanı çalabildiği gibi esas enstrümanı olan sesiyle de sürekli farklı işlere imza atıyor. Bu albümde vokal ve piyanoyu üstlenen Sand`e gitarlarda Mattias Thorell, basta Thobias Gabrielsson ve davulda Andres Hedlund eşlik etmiş ama bu isimler albümün house müzisyenleri, daha büyük bomba isimler konuk müzisyen olarak eşlik eden isimlerde. Yine vokallerde Raul Midon, piyanoda Joe Sample, davulda Steve Gadd, trombonda Nils Landgren (Nils bugünün iki albümüne de imzasını atmış oldu) ağaç nefeslilerde Magnus Lindgren gibi önemli isimleri görüyoruz.

Albümden geleneksel bir parça olan Eyes On The Prize`ı dinliyoruz.

Cazkolik.com / 01 Eylül 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Levent Ergenç
    02 Eylül 2011 Cuma 02:50

    02.09.MÖ.2000 yılında yani proto-hititler döneminde doğan ben bu parçayı doğum günü hediyesi olarak algılıyorum.Cazkoliklere saygı ve sevgiler...

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.