Günün Parçası: "Passport", Joe Lovano "Bird Songs", 2011

Günün Parçası: "Passport", Joe Lovano "Bird Songs", 2011

Bir övünç kaynağı olarak kabul edebilir miyiz bilmiyoruz ama günün parçasını dinlettiğimiz albümü Cazkolik olarak Kasım ayında Joe Lovano ile yaptığımız söyleşide belki de ilk duyuran yerlerden biri olmuştuk. Cemal Reşit Rey`de yapılan Saxophone Summit konseri için henüz Türkiye`ye gelmeden İspanya da kaldığı otelde konuştuğumuz Lovano albüm müjdesini Ocak ayı olarak vermişti. Gerçekten albüm Ocak başlarında çıktı ama bizim temin etmemiz derken ancak bugün yayına alabiliyoruz.

Charlie Parker`ın çaldığı parçaları yeniden düzenleyerek kaydettiği albümü en kısa zamanda albüm eleştirileri bölümüne genişçe yazarak aktarmak istiyoruz. Aslında albümü playlistte sizlere komple dinletmeyi isteriz ama bunun için öncelikle firmasından izin almamız lazım, izin verirlerse eğer elbette severek albümü yayınlayacağız ama isterseniz bugünlük sadece bir parçasıyla büyük ustanın albümüne inceden bir giriş yapalım ne dersiniz?

Cazkolik.com / 16 Şubat 2011, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X Advertisement