Günün Parçası: "Really Very Small", "Chamber Music Society", "Best New Artist" Grammy ödüllü Esperanza Spalding

Günün Parçası: "Really Very Small", "Chamber Music Society", "Best New Artist" Grammy ödüllü Esperanza Spalding

Bugün 3 köşeyi de Pazar sabaha karşı Grammy`lerde ödül kazanan Esperanza Spalding`e ayırdık günün müzisyeninde sebeplerini daha geniş izah ettik, isterseniz oradan da okuyabilirsiniz, burada ise günün albümünden bir kaç cümle sözetmek doğru olacak.

"Chamber Music Society" Spalding`in 2010`da yayınlanan son albümü. "Esperanza" İspanyolca`da "umut" demekmiş, bunu bilmiyorduk, ödül için güzel bir açıklama oldu. Gün içinde bir ara büyük internet sitelerini dolaşalım bakalım neler söyleniyor diye gezindik ilk dikkatimizi çeken albümün hemen özel etiketlerle süslenip 10,99$`dan satılmaya başlanması olmuş. Ödülün diğer ucu da ticaret değil mi zaten.

Basçı, vokalist, besteci ve henüz 26 yaşındaki genç müzisyen cazın poptan avantgard sınırlarına kadar dolaşan bir yelpazede müziğini yapıyor. Bir çok caz yazarı tarafından cazın gelecekteki en önemli isimlerinden biri olarak da tanımlanan Spalding sesiyle harmanladığı doğallığını besteleriyle boyutlandıran bir isim.

Bir de müziğini dinletelim istedik, Spalding`in son albümü olan "Chamber Music Society"den "Really Very Small" ile Esperanza Spalding`i cazseverler olarak kutluyoruz.

Diğer iki bölümde de bu müziklerin devamını dinleyebilirsiniz.

Cazkolik.com / 15 Şubat 2011, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X