Günün Parçası: "The Shadow of Your Smile" (Scott Hamilton`ın aynı adlı konser albümü)

Günün Parçası: "The Shadow of Your Smile" (Scott Hamilton`ın aynı adlı konser albümü)

O böyle çaldıkça cazda başka tavır aramaya gerek yok. Her kuşak kendi caz kahramanlarını yaratır. Bizler, cazın kurucu nesline ait isimlerin çoğunu canlı izleyemedik, onlar yaşlanmıştı, biz gençtik, devir iletişimin sınırlı olduğu devirdi, dünya şimdiki gibi küçük değil çok büyüktü... ama olsun, onları kayıtlardan, albümlerden dinliyoruz.

* * *

Tenor saksofoncu Scott Hamilton babadan kalma cazın yaşayan en etkili saksofon ustalarından. Köşeye aldığımız albümü çok yeni, verdiği dinleme zevkini, cazın hiçbir şeylere değişilmez o klasik klasik tadını, ustalıklı lezzetini esas alırsanız başa yazmamız gereken albümlerden biri.

* * *

Albüm, caz idealisti İspanyol müzik firması Blau Records`dan çıkmış. Firma, Hamilton`ın "La Rosita" isimli albümünü yayınlamıştı daha önce, şimdi bu dinlemelere doyulmaz albüm daha doğrusu konser kasım 2015`de Seminar International Jazz Festival`de gerçekleşmiş. Hamilton`a caz piyanisti, solisti, bestecisi ve eğitimcisi Dena DeRose piyano ve vokalde, Ignasi Gonzalez basta, Jo Krause davulda eşlik etmiş. Bir önceki albüm "La Rosita"da aynı konserin ilk bölümünün kaydı. Yani, birini dinledikten sonra diğerini de mutlaka dinleyin.

* * *

Günün parçası olarak albümden ölümsüz standart "The Shadow of Your Smile" yorumunu dinliyoruz.

Cazkolik.com / 23 Ocak 2017, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.