Günün Parçası: Tryin' to Keep Together

Günün Parçası: Tryin' to Keep Together

2002 yılında "Come Away With Me" ile hayatımıza silinemez şekilde giren Norah Jones ile cazın ilişkisi dalgalı ve gelgitli oldu hep. Verdiği beyanatlarda asıl yapmak istediğinin 'singer/songwriter' tarzı müzik olduğunu, etiketleri önemsemediğini, cazda kokteyl tarzı müzik yapmaktansa kendi şarkılarını seslendirmeyi daha çok sevdiğini söylemişti.

 

Daha sonra Grammy ödüllü "The River: Joni Leters" albümünde Herbie Hancock ile göründü, Foo Fighters, Outkast, Green Day gibi birbirinden farklı isimlerle çalıştı. Kendi albümlerini yayınladı, genellikle cazseveri küstürdü ama başarılı olmaya devam etti.

 

İlk single çalışmasını yayınladığı "Pick Me Up Off the Floor" Jones'un "Day Dreams" albümünden sonraki LP'si ile yine geleneksel olmayan bir çalışma.

 

Jones, albümündeki kimi şarkılarda caz izlerine yine sadık kalırken kimi şarkılarında ise hip hop ile Kelt türleri arasında dokulu yaklaşımları düzenlemelerinde tercih etmiş. Günün parçasında yeni albümden ilk single çalışması "Tryin' to Keep Together"a kulak veriyoruz.

 

Cazkolik.com / 08 Mayıs 2020, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.