Hepsi buraların çocukları; Kahire Caz İstasyonu

Hepsi buraların çocukları; Kahire Caz İstasyonu

Mısır, Türkiye, Portekiz ve İtalyan dört genç müzisyen harika bir köprü kurdu.

 

Cairo Jazz Station bundan sonra da süreceğe benzeyen bir işbirliğinin ilk adımı. Abdullah Abozekry'nin saz, İsmail Altunbaş'ın darbuka ve perküsyonlar, Joao Barradas'ın akordiyon, Loris Leo Lari'nin kontrbas çaldığı Kahire Caz İstasyonu albümü Leo Lari'nin bestesi enfes hüzünlü müziğiyle başlıyor; "Cathedral". Bir Akdeniz katedrali.

 

Farklı ülkelerden ama hepsi Akdeniz'in çocukların dört müzisyenin ortak müzikleri doğaçlamalar da işe dahil olunca caz ekseninde bir müzik olmuş.

 

 

Her notasıyla bizden bir ses

 

 

Albümde yer alan sekiz bestenin altısını Leo Lari, Barradas ve Abozekry yapmış, İsmail Altunbaş ise "Unexpected Melody" isimli bestesinin yanında "Orient Espresso"yu Leo Lari ile ortak çalışmış.

 

Festival d’Aix-en-Provence ile işbirliği içinde ve Abu Dabi Festivali tarafından desteklenen albüm müzisyenlerin anavatanlarının müziklerinden hareketle Akdenizle bütünleşen duyguya sahip.

 

 

Sazla akordiyonun arkadaşlığı dinlemeye değer

 

 

Bu güzel dörtlüyü caz festivallerinde dinlemek iyi olacaktır. "Crossing Borders"daki sesler dışında tamamı enstrümantal olan albüm dijital platformlarda yayında.

 

Cazkolik.com / 29 Mart 2022, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.