Jazz Company sezon açılış gecesinde kuşaklararası buluşma

Jazz Company sezon açılış gecesinde kuşaklararası buluşma

İstanbul caz gecelerine geçen seneden bu yana farklı bir canlılık ve hareketlilik getiren Jazz Company, sezon açılışını geçtiğimiz Cuma gecesi yaptı.

 

Türk caz sahnesinin yaşayan duayeni İlham Gencer’in sahne aldığı açılış gecesinde Gencer’in Türk caz ortamına tanıttığı ve bir süredir birlikte pek çok mekanda çarpıcı caz gecelerine imza attıkları İpek Dinç’in de katıldığı gece cazseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Katıldığı Nardis Jazz Vokal yarışmasında aldığı birincilik ve sonrasında uluslararası yarışmalarda ülkemize ikincilikler, üçüncülükler kazandıran İpek Dinç, İlham Gencer’den çok şey öğrendiğini ifade ediyor. “İlham Gencer benim hem hocam hem dostum”, diyen Dinç, “Onun çalışma disiplini, caza olan saygı ve sevgisini kendime hep örnek aldım” diyerek ustasına olan bağlılığını dile getirdi.

 

Geceye ayrıca, caz piyanisti İlyas Marküs’ün İlham Gencer’le yaptığı show’da damgasını vurdu. Dinleyenlere keyifli anlar yaşatan ikiliye, Rus klasiği olan “Kakalin” şarkısı sırasında Füsun Gündeş dans showuyla katılınca açılış gecesi daha da renklendi.

 

İlham Gencer; “Sanki NewYork’ta bir caz mekanındayım, kaldı ki orada bu samimiyeti yakalayamayabilirsiniz. Bu unutulmaz gece ömrüme ömür kattı” diyerek yaşadığı duyguyu tanımladı. Ayrıca, vokalist Sevinç Karatepe’nin de sahneye aldığı gece, yine genç ve güzel vokalist İpek Dinç’le hocası İlham Gencer’in farklı dillerde söyledikleri caz standartlarıyla son buldu.

 

Cazkolik.com / 18 Ekim 2010, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.