JC's Club'da Sibel Tüzün & Selen Gülün ve Burcu Güneş yeni projeleriyle sahne alacak

JC's Club'da Sibel Tüzün & Selen Gülün ve Burcu Güneş yeni projeleriyle sahne alacak

25 Kasımda Sibel Tüzün & Selen Gülün Jazz Project ilkin sahneyi alıyor. Sibel Tüzün'ün vokal söylediği, Selen Gülün'ün piyano ve vokalde eşlik ettiği projede Kağan Yıldız basta ve Ediz Hafızoğlu ise davulda yer alıyor. 90'lı yılların başlarından bu yana Türk Pop müziğinin en güçlü seslerinden biri olan Sibel Tüzün TRT İstanbul Çocuk Korosu'nda müzik eğitimine başladı. Lise yıllarında pop ve rocka ilgisi yoğundu. 1986'da Milliyet Gazetesi'nin Liselerarası Müzik Yarışması'nda okuluna üçüncülük kazandırdı. Aynı yarışmada Melih Kibar ile tanışarak reklam müzikleri seslendirmeye başladı. Bugüne kadar 6 albüm, 4 single ve onlarca ortak çalışmaya imza atan Tüzün sadece yorumcu olarak değil söz yazarı, besteci olarak da müziğe katkıda bulunuyor. Son olarak 2006 yılında 51. Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil eden Tüzün verdiği konserler ve albümlerle dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Aynı projenin diğer ortağı Selen Gülün ise ülkemizin yetiştirdiği sayılı kadın caz piyanist ve vokalistlerinden biri. Müziğe 7 yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı'nda yarı zamanlı piyano öğrencisi olarak başladı. 92'de İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Devlet Konservatuvarına girerek Hülya Tarcan ile piyano, Erçivan Saydam ve İlhan Usmanbaş ile kompozisyon okudu. 1996 yılında aldığı bursla Berklee'de caz ve kompozisyon okumak üzere Boston'a gitti. 1998'de özel başarı derecesi ile mezun olan Gülün mezuniyetin ardından yurda döndü ve aynı yıl Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Besteciliği yanında kurmuş olduğu çeşitli gruplarla sahne performanslarıyla da yurtiçinde ve yurtdışında halen sürdürmektedir. "Just About Jazz" ve "Sürprizler" isimli 2 albüme imza atmış olan Gülün'ün besteleri Türkiye, Boston, New York, Chicago, İngiltere, İtalya, Fransa, Brezilya, Pakistan, Rusya ve Litvanya'da halen çalınmaktadır.

26 Kasım programının sahnesinde ise 2000'li yılların en güçlü pop seslerinden Burcu Güneş var. Kendisinin vokalde yer alacağı programda Yahya Dai saksafon, Aycan Teztel piyano, Eylem Pelit bas ve Erhan Seçkin davulda eşlik edecekler. Bu proje için kurulan beşliyle caz standartlarını seslendirecek olan Burcu Güneş için aslında bilenlerin yabancısı olmayan şey pop ile popüler olmadan da önce de caz söyleyen güçü bir sesi olduğudur. İzmir'de doğan güzel sanatçı müzikle içiçe bir ailenin kızı. 18 yaşında 9 Eylül Devlet Konservatuvar bölümünün müdürü Müfit Bayraşa'dan şan, artikülasyon ve solfej dersleri aldı. Özellikle sonrası kendi kendini geliştirme dönemidir ve bu dönemde en büyük tecrübeyi Bodrum ve İzmir'in büyük otelleri ve önemli mekanlarında caz söyleyerek edindi bir yandan da Müfit Bayraşa ile müzik yarışmalarına hazırlandı. 1998'de "Aşk Yarası" albümüyle pop müzikte önemli bir çıkış yapan sanatçı bu albümde söslendirdiği 2 şarkısı Fransa'da yayınlanan derleme albümlerde yer alarak ses getirdi. 1999 yılında Amerika'da yaşayan müzik adamı Melik Yirmibir ile ikinci albümünün çalışmalarına başladı. Farklı bir sound arayışına giren müzisyen prodüktör ve besteci Ara Dinkjian ile çalışmaya başladı ve 5 Dinkjian parçasını seslendirdi. Bu etnik katkılı pop çalışmada davulda Horacio Hernandez, klavyede Jim Beard, vurmalılarda Arto Tunçboyacıyan gibi isimlerde yer aldı. 2002 yılında çıkardığı albümde besteciliğini de gözler önüne seren güzel yıldız 2006'da çıkardığı son albümünde ise pop listelerini zorlayan parçalara ve güçlü sesine yer verdi.

Cazkolik.com

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X