Küba`nın Anadolu yanı... Quartera`nın latin ritmleri ud ve cümbüşle harmanladığı ilk albümü çıkıyor!

Küba`nın Anadolu yanı... Quartera`nın latin ritmleri ud ve cümbüşle harmanladığı ilk albümü çıkıyor!

Bu topraklar latin Amerikayı sever, Küba`yı ve Kübalıları daha çok sever... Kahramanlarını sever, filmlerini, aşklarını, yazarlarını, resimlerini, şiirlerini en çok da müziklerini sever. Küba`yla olan sevgi bağımız nerdeyse bir kitap konusu olabilir. Tabii bu sevgi bağı karşılıklı, onların da bu tarafları sevdiğini biiyoruz, dünyanın iki uzak köşesi olsak da bizi birbirine bağlayan şeyler var, bunların başında elbette müzik geliyor.

* * *

Kübalı müzisyenlerle verimli, sıcak ve güzel işbirlikleri olan, 2009`da yayınladığı "Cuban Portrait" isimli albümün sahibi piyanist Emir Ersoy 10 şubat günü çıkacak yeni albümü "Anatolian Side of Cuba" için ta 2009 yılında Grammy ödüllü Kübalı davulcu Robby Ameen ile ödüllü albümünün konserinde aynı sahneyi paylaşmışlardı. Ersoy daha sonra Ameen`e "Quartera" grup fikrini açtı ve ikili 2013-14 yıllarında Türkiye`de aynı sahneyi paylaştı. Bu tecrübeler yaşandıktan sonra Ameen Ersoy`a dünyanın sayısı basçılarından Alain Perez`in de aramızda olması gerek diyerek grubun ilk adımları atılmış oldu. Ersoy daha sonra Quartera`nın içeriğine uygun olduğuna inandığı ud, cümbüş, keman ve buzukici Altuğ Öncü`yü de grubu davet edince Quartera kurulmuş oldu.

* * *

ve nihayet Quartera çalışmalarını tamamlayarak ilk albümleri "Anatolian Side of Cuba"yı 10 şubatta yayınlayacak. Albüm kendisi de iyi bir piyanist, besteci ve olan Ömer Göksel`in stüdyosunda kaydedildi ve ateşli latin ritmlerinin ud ve cümbüşle harmanlandığı müzikler heyecanla beklenmeye başlandı. Şimdi, biz albümün ilk çıkış duyurusunu yapalım, sonrasını hep birlikte takip ederiz.

Cazkolik.com / 09 Şubat 2017, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.