New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video!

New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video!

New York... Caz dünyasının  başkenti... Sadece cazın mı? Sanatın, edebiyatın, 20. yüzyılın, 21. yüzyılın... Öne çıkan sanatsal kavramların çoğunun başkenti... Kuşkusuz rüya şehir... Peki, gerçeğin başka yüzü yok mu? Şu anda yayında olan ve epey ilgi gören Down Beat`in cazda en `cool` 80 şey dosyasındaki 32. madde Brooklyn! Neden mi? Zira Manhattan, yani şehrin merkezi artık pahalı, çok pahalı, bırakın orada yaşamayı bir çok genç veya yaşlı caz müzisyen için şu ya da bu nedenle orası çalmak için bile giderek ulaşılması zor bir yer. İşte o yüzden Brooklyn artık daha çok öne çıkan semt.

Şimdi gelin buradan New York`da yaşayan ve müzisyenliğini cazın başkentinde icra etmeye çalışan genç bir caz müzisyeninin hayatı nasıldır bir bakalım...

New York`da yaşayan ve çalan arkadaşımız Buğra Balcı New York`da hayatta kalmaya çalışan genç bir caz müzisyeni olmanın ne demek olduğunu eğlenceli bir video ile anlattı. Renkli, sempatik, traji-komik bu video bize gerçeğin bir başka yüzünü gösteriyor ama içinde hala iyimserlik olan, yaptığı işi seven, neşeli ve moralli yüzünü... Bu da New York`da olmanın gerçeği...

What it`s like to be a Starving Musician in

New York - New York`ta müzisyen olmak!

Buğra Balcı

Cazkolik.com / 17 Haziran 2014, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.