Nihayet bir caz festivali haberi; Eylül sonu gerçekleşecek 3. Akra Caz Festivali programını duyurdu

Nihayet bir caz festivali haberi; Eylül sonu gerçekleşecek 3. Akra Caz Festivali programını duyurdu

İlk iki yıl özellikle yurtdışından gelen dünyaca ünlü isimlerin katkısıyla oldukça hareketli ve yoğun geçmişti Akra Caz Festivali. Dünyayı etkileyen salgın nedeniyle bu sene yurtdışından isimleri davet etmek mümkün olmasa dahi festival yine renkli ve canlı geçecek. Korono virüsü salgınını atlatmaya çalışan Türkiye ve özellikle Antalya ve tüm Akdeniz bölgesi bakımından moral veren bir festival olacak 3. Akra Caz Festivali.

 

Önceki iki sene Haziran ayında gerçekleşen festival bu sene yaşanan salgın ve alınan önlemler neticesinde 26 Eylül ile 9 Ekim tarihleri arasına kaydırıldı. Festival bu sene programını modern ve klasik cazın yanısıra funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzlarla harmanladığı renkli bir müzikal yelpaze hazırlamış.

 

Festival üçüncü yılına renkli kişiliğiyle son yıllarda Türkiye'nin caz ve caz harici müzik sahnesinde yoğun ilgi gören sanatçılardan Karsu konseriyle başlayacak. 26 Eylül’deki açılış gecesinde sanatçıya festivalin 'house band'i Akra Jazz Band eşlik edecek.

 

30 Eylül akşamının konseriyse Önder Focan ve Şallıel Kardeşler'in "Funkbook" projesi olacak. Enerjik funky bir müziğin Antalya gecesinde kendine yoğun dinleyici bulacağından eminiz.

 

Başını Elif Çağlar'ın çektiği aynı ekip ama yeni bir isme sahip olan proje Sonic Boom Temmuz başında yeni albümü "Please"i yayınlayacağını duyurmuştu. Şimdi de albümün festival konser haberi geldi. Vokalde Elif Çağlar, klavyelerde Çağrı Sertel, bas gitarda Alp Ersönmez ve davulda Volkan Öktem'in yer aldığı topluluk 'Sonic Boom' projesi adı altında konserini 2 Ekim akşamı gerçekleştirecek.

 

Festivalin bir diğer konseriyse 3 Ekim çarşamba gecesi swing gecesi adı altında performans sergileyecek olan Flapper Swing topluluğu olacak. Kostümleri ve müzikleri yanında grubun solisti Nevin Hetmanek'in 1920'lerin ve 30'ların swing dönemi şarkıları ve danslarıyla bir tür caz şovuna dönüşen performansta topluluk üyeleri de dönem kostümleriyle ayrıca ilgi çekiyor. Gecede topluluğa Swing dance Antalya isimli dans topluluğu da Jazz Age dönemi danslarıyla müziklere ayrıca eşlik edecek.

 

7 Ekim akşamı ise "Terasta" isimli canlı performansını albüm olarak yayınlayan İlhan Erşahin "İstanbul Sessions" projesiyle konser verecek. Erşahin'e gece bas gitarda Alp Ersönmez, davulda Turgut Alp Bekoğlu ve perküsyonda İzzet Kızıl eşlik edecek.

 

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, üçüncü yılında da festivali yalnız bırakmıyor. 8 ve 9 Ekim tarihlerinde iki konser ile sanatseverlerle buluşacak olan sanatçının, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni çalışması Antalya’da ilk kez dinleyenlerle buluşacak. Fazıl Say şarkılarını güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan yorumlayacak.

 

Festival biletlerinin 10 Ağustostan itibaren Biletix üzerinden satışa çıkacağını belirtelim.

 

Cazkolik.com / 24 Haziran 2020, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Murat Ozaklar
    24 Haziran 2020 Çarşamba 12:09

    Ücretler hk. Da bilgi edinmek istiyorum..

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.