Nina Simone'un ünlü albümü ilk kez dijitalde çıkacak

Nina Simone'un ünlü albümü ilk kez dijitalde çıkacak

 

Nina's Back albümü dijital platformlarda ilk kez yayınlanacak

 

 

Nina Simone'u tanıtmaya ihtiyaç yok ama şunu unutmamalı ki 1985 tarihli albümü Nina's Back, ikonik sanatçının sektörden uzak kaldığı dönemin ardından yeniden hatırlanmasını sağlamıştı.

 

Verve Records, basılı albümlerde sıkışıp kalmış Nina's Back albümünü ilk kez dijital olarak 15 Martta satışa çıkaracaklarını duyurdu.

 

Yeniden yayımlanmasını kutlamak amacıyla Verve firması "For a While" parçası için özel bir animasyon hazırladı ve albüm yeni bir kapak tasarımına da sahip olacak.

 

 

Simone bu albümü, müziğe ara verdiği ve ABD dışında yaşadığı dönemin ardından kaydetmişti. Albümde, orijinali Frank Sinatra'ya ait "For a While"ın da aralarında olduğu bir dizi cover parçanın yanı sıra orijinal besteler yer alıyor. "I Sing Just To Know I'm Alive" ve "Fodder On Her Wings" parçaları ilk kez 1982 tarihli Fodder On My Wings albümünde yer almıştı, ancak Nina's Back albümünde Simone'a nefesliler ve geri vokallerden oluşan bir grup eşlik ederek eserleri yeniden yorumluyor.

 

Verve firması, bu yılın Nina Simone hayranları için önemli bir sene olacağını söylüyor. Firma, Nina's Back'in bu yeni dijital sürümüne ek olarak yıl sonuna doğru Simone'un kariyerindeki en etkili şarkılardan biri ve protest bir marş olarak kabul edilen "Mississippi Goddam" üzerine kısa bir belgesel hazırlamayı planladığını açıkladı. 

 

Cazkolik.com / 02 Şubat 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.