Okay Temiz ve Harald Swensson'dan "Gezinti Meeting"

Okay Temiz ve Harald Swensson'dan "Gezinti Meeting"

İlk defa bir araya gelen grup elemanlarının çok kültürlü bir yelpazede, keyifli bir doğaçlama yolculuğuna çıkarak etkileyici bir geceyi cazseverlerle paylaşacaklar.
Grubun repertuvarı besteci ve kompozitor, piyanist Harald Swensson'un eserleri, Türk folklorunden seçmeler ve Okay Temiz bestelerinden oluşuyor.

İsveçli Harald Swensson Stockholm’de klasik müzik eğitimi aldi. Caza olan ilgisi onu İsveç’in ilk fusion orkestrası olan unlu EGBA grubuyla tanıştırdı. İsveç’in en önde gelen caz orkestralari ile konserler verdi. Cok ozel teknigi kendi muzigini calmasina, solo piyanist olarak kariyer sağladı. 1970’lerin sonunda İsveç’in en popüler rock grubu olan Flesket Briner grubunda Okay Temiz ile beraber çaldı.

1982’de Montreux Jazz Festivali’nde Okay Temiz’in Oriental Wind Grubu ile festivale katıldı ve çok ilgi gördüler. Kendi kurduğu değişik formattaki gruplar ile senelerce Avrupa ve Amerika’da konserler verdi, değişik soundlarda CD’lere imza attı, pek çok konserde İsveç’i temsil etti. Geçtiğimiz ay Okay Temiz Oriental Wind ve Hintli Karnataka College of Percussion ile İsveç turu yaptılar.

Gecede sahne alacak olan Harald Swensson piyano ve synthesiser, Cağdaş Oruç tenor saksafon, Sarp Maden gitar, Alp Ersönmez bas, Okay Temiz davul ve perküsyon çalacaklar.

cazkolik.com / 27 Nisan 2009, Pazartesi


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.