Sanat hükümsüzdür... Hapishanede caz

Sanat hükümsüzdür... Hapishanede caz

Dilek Sert Erdoğan Türkiye’nin dört yanındaki kadın cezaevlerinde caz konserleri vermek üzere başlattığı projesinin ilk konserleri 4 mart günü Edirne kadın Cezaevi’nde, 6 mart günü ise İstanbul Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde gerçekleşecek. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun katkılarıyla hayata geçecek konserlerin 8 Mart Dünya Kadın Günü dönemine denk gelmesi altı çizilmesi gereken ayrıca önemli detay.


Dilek Sert Erdoğan geliştirdiği bu son derce özel proje için Facebook sayfasında fikrin nasıl geliştiğini ve  hayata geçtiğini kendisi şöyle anlatıyor; “Bu güzel proje hayata geçerken söylemek istediğim birkac kelime var izninizle. Fikirler akla bir küçük tohum olarak düşer , sözle filizlenir, sevgi, destek ve gayretle büyür, belki koca bir ağaç, bakmışsınız orman olur. Soğuk bir kış sabahı, henüz dükkanların açılmadığı bir saatte biri Ankara`lı diğeri İstanbul`lu iki kadın Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde açık buldukları tek kafede çay içmektedir. Biz onlara simdilik Mualla ve Belkıs diyelim. (acaip saatlerde acaip yerlerde bulunmaları onlar için doğaldır, o yüzden o kısma girmiyorum). Mualla Belkıs`a der ki, “çok oturdun, artık yeter, bu potansiyel taçlansın!” Belkıs der ki “Kadınlar. Kadınlar muhim. Git cezaevlerinde konser ver o zaman”. Mualla Belkıs`a! “Bugun başlıyorsun hem de” der! “Dur bi bakayim der Belkıs” ve olan olur, işte, o Mualla benim yoldaşım, kardeşim, hayatın her alanında omuz omuza mücadele verdiğim, dostluğunu onur nişanı gibi göğsümde taşıdığım Pınar Ayhan`dır Aklıma o küçük tohumu eken ta kendisidir!”


Bu güzel düşünceyi hayata geçiren, filizlendiren Hükümsüz Caz ekibi ise ağzımdan çıktığı andan insanüstü çalışma temposuyla gecesini gündüzüne katan, tüm zamanını bu işe vakfeden Soner Karadağ ve Deniz Koğacıoğlu sahip olunabilecek en disiplinli ve mükemmel ekip arkadaşları. Herşeyin ötesinde, sahip olunabilecek en harika yoldaş ve kardeslerimsiniz. Hukumsuz Caz ekibi Soner Karadağ, Deniz Koğacıoğlu ve Ömür Uzel size minnettarım..! Destek veren, güzel mesajlarıyla henüz başlamadan projeye cansuyu olan herkese, tüm kurumlara, müzisyen dostlarıma tek tek teşekkür ederim. Sanat hükümsüzdür!”.


Cazkolik olarak bu son derece özel fikri ve girişimi içtenlikle destekliyor, sevgili Dilek Sert Erdoğan`ı tebrik ediyoruz.


Cazkolik.com / 27 Şubat 2019, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.