Şarkılara Mektuplar projesinden yeni şarkı; Umut Yastan Doğar

Şarkılara Mektuplar projesinden yeni şarkı; Umut Yastan Doğar

Müzisyen Banu Kanıbelli, yazar Eylem Ejder ve gönüllü müzisyenler girişimiyle pandemi dönemi hayatımıza giren “Şarkılara Mektuplar” projesi, yaşadığımız ortak duygu ve deneyimlerin mektuplarını şarkılara dönüştürmeye devam ediyor.

 

Projenin sekizinci şarkısı “Umut Yastan Doğar”, Banu Kanıbelli imzası taşıyan bir jazzy balad.

 

Gül Çandır Saç’ın karanlık günlerden doğan umut üzerine yazdığı bir mektubun sözlerini Banu Kanıbelli derledi, besteledi ve seslendirdi. Şarkının düzenlemesi Selen Gülün’e ait. Klavyeyi de Gülün çalıyor, tenor saksafonuyla Ezgi Daloğlu eşlik ediyor. Kayıt Ada Müzik Stüdyosu, Özgür Özkan Mete’ye, mix ve mastering Emre Malikler’e ait. Single çalışma Ada Müzik'ten çıktı.

 

“Şarkılara Mektuplar” sözün, mektuplaşmanın ve müziğin iyileştirici, birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanan bir paylaşım ve açık üretim alanı ve müzisyen Banu Kanıbelli ve yazar Eylem Ejder tarafından yürütülüyor. Mektupları, projeye gönül veren şarkı yazarlarıyla buluşturuyor. Şimdiye kadar yazılan mektuplara, yapılan şarkılara ve tüm ekibe www.letterstosongs.com adresinden, mektuptan şarkıya yolculuk hikâyelerini yazarlarından dinlediğimiz söyleşilere ise "Şarkılara Mektuplar" Podcast serisinden ulaşmak mümkün.

 

Cazkolik.com / 07 Aralık 2022, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.