Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky.

<strong>Cenk Erdem Yazdı:</strong> İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky.

Dinlediğimiz müzik sanatçının "Zia" isimli albümünde yeralan "War of Love"dır.


 

Alexi‘yi duygularınıza bakmak için zaman yaratıp mutlaka dinleyin...

Alexi Musnitsky, Paris’te yaşayan yakışıklı bir piyanist ama kalbinin bir kısmı İstanbul’da. Çok sevdiği babası İstanbul’da yaşayan Alexi, İstanbul’un “New Age” yeğeni… New Mexico’da dünyaya gelen yarı Amerikalı yarı Fransız sanatçı 4 yaşından beri piyano çalıyor.

Cenk Erdem
https://twitter.com/shinyyylove


İstanbul’un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky

Alexi, Marina Ravor’un yetiştirdiği bir öğrenci olarak klasik piyano eğitimini ve tüm duygularını şimdi kendi besteleriyle “New Age” türünde taçlandırıyor ve ilk albümü “Zia” ile uluslararası bir kariyere ilk adımlarını atmış bile. Zaten kariyerinin ilk ödülünü de yine uluslararası bir yarışmada, meşhur Flame Piyano yarışmasını kazanarak alan Alexi, küçük yaşlardan itibaren Paris’te ve Amsterdam’da birçok isme piyanosuyla eşlik etmiş.

* * *

2013 yılından beri kendi bestelerini yapan Musnitsky, henüz yayınladığı ilk albümünde Grammy ödüllü ünlü gitarist ve prodüktör Will Ackerman’la çalışmış. New Age türünün en ünlü plak şirketlerinden Windham Hill Records plak şirketinin kurucusu Ackerman, şirketin müzik mirasını Imaginary Roads Studio ile sürdürüyor ve Alexi’nin kayıtları da Imaginary Roads stüdyolarında gerçekleşmiş. Albümde 4 Grammy Ödüllü Amerikalı ünlü çellist ve besteci Eugiene Friesen da kayıtlara girmiş ve tam beş şarkıya eşlik ediyor.

* * *

Albümün yapımcısı Ackerman, genç piyanistin parlak bir geleceği olduğunu hemen her yerde belirtiyor. Alexi’nin ilk albümünü bir yandan müzik eleştirmenleri de özellikle ruhu dinlendiren tadıyla fazlasıyla övüyor. Solo piyanonun ruhu sakinleştiren ve hatta iyileştiren tarafına bir kere daha şahit olacağınız 7 şarkılık albümde, şarkılardan “Sparkling Heart” parçasında bu özellik iyice öne çıkıyor.

* * *

Alexi Musnitsky’nin şarkıları ve albümü “Zia” itunes üzerinden satın alınabildiği gibi ayrıca Spotify gibi dijital platformlarda ücretsiz dinlenebiliyor. Üstelik genç piyanist dinlediğinizde ruhunuzu çiçek gibi yapacak o güzel bestelerini birer hediye gibi resmi web sitesine (http://www.aleximusnitsky.com/) koymuş.

* * *

Albümün şarkılarının isimlerine şöyle bir baktığınızda da bestelerin duygu yüklü olduğunu hissedebiliyorsunuz ve dinlediğinizde de haklı çıkıyorsunuz. “Aşk Savaşı”, “Işık Yol Gösterecek” gibi isimler verdiği bestelerinde genç yıldız bize hem melankolik hem de romantik derinlikler yaşatıyor. İşin güzel tarafı yakışıklı romantik Alexi’nin İstanbul’da yaşayan babası Jerry, oğlunun kariyerine Paris gibi İstanbul’u da eklemeye niyetli ve kolları çoktan sıvamış. Sürpriz konserler için genç sanatçı adına görüşmeler devam ederken, Alexi‘yi şöyle kendinizi dinleyip duygularınıza bakmak için bir zaman yaratıp mutlaka dinleyin.

Cenk Erdem
https://twitter.com/shinyyylove

Cazkolik.com / 11 Haziran 2016, Perşembe


Kaydet

Kaydet

Kaydet

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cenk Erdem

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.