Tek biletle; 1 gece, 5 mekân, 11 grup

Tek biletle; 1 gece, 5 mekân, 11 grup

29. İstanbul Caz Festivali kapsamında 2 Temmuz Cumartesi akşamı düzenlenecek +1’li Gece Gezmesi Kadıköy sokaklarına yayılacak.

 

Tek bir biletle aynı gece 5 farklı mekânda 11 farklı grup veya sanatçı sahne alacak.

 

Festivalin yoğun ilgi gören etkinliği +1’li Gece Gezmesi, 2 Temmuz Cumartesi akşamı festival coşkusunu Kadıköy-Moda hattındaki sevilen mekânlara taşıyor. Gece Gezmesi mekânları kapılarını 19.00’da açacak, konserler 20.00’de başlayacak.

 

Gece Gezmesi'nde izlenecek isimlerin ilki, 1970’lerin saykedelik ruhunu günümüze taşıyan, Erkin Koray’dan Dick Dale’e kadar geniş bir kaynaktan ilham alan Ayyuka olacak.

 

Türkçe hip-hop’ın efsane gruplarından Mode XL ile Ankara sound’unun yaratıcılarından VeYasin’in elektronik projesi Hey! Douglas aynı gece sahne alacak.

 

Güney Doğu Asya’nın 60’lı ve 70’li yıllarının müziklerini disko ve funk öğeleriyle harmanlayan Hollandalı Yin Yin de hem solo hem de Ayyuka sahnesinde olacak. Son yıllarda yaptığı çalışmalarla tanınan Velican Sagun, Yin Yin konserinde sahnede izleyebileceğimiz bir diğer isim.

 

+1'li Gece Gezmesi'nde dingin ve hipnotize edici besteleriyle Yann Tiersen, Radiohead, Sigur Rós gibi isimlere yakın duran, Portekizli müzisyen David Santos’un dahiyane projesi Noiserv de var.

 

Farklı disiplinler ve türlere ev sahipliği yapacak etkinlikte ayrıca; konserlerinin yanında sade şarkı yazarlığı ve duygu dolu, duru sesiyle dikkat çeken besteci ve şarkı sözü yazarı Simge Pınar;

 

Narin gitar melodileriyle türler üstü duran bir hikâye anlatıcısına dönüşen Ahmet Ali Arslan;

 

Cannes Film Festivali’nde de sahneye çıkan, geleneksel müzikleri kodlanmış formlara bağlı kalmadan bir araya getiren Cümbüş Cemaat;

 

Coşku dolu afro jazz, funk, fusion elementlerini Anadolu ritimleriyle harmanlayan Deli Bakkal;

 

Dokunaklı vokali ve sakinleştiren synth'leri ve ustalıkla kullandığı elektronik öğelerle günbegün yükselen Karakter;

 

Doğu kültürü ve 90’lar rock müziğini indie folk çatısı altında toplayan grup Bahr gibi değerli isimlerle de karşılaşacağız.

 

Cazkolik.com / 16 Haziran 2022, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.