021 / Konu: Gestalt, Konuk: Hanna Nita Scherler

021 / Konu: Gestalt, Konuk: Hanna Nita Scherler

Gestalt: Prof. Dr. Ahmet Erözenci bu hafta oldukça etkileyici, felsefî yanı güçlü bir kavramı konuğu Sn. Hanna Nita Scherler ile konuşuyor. Sosyal ve klinik psikolojide master yapan, uzmanlık alanını süreç müdahalesi olarak tanımlayan Sn. Scherler aynı zamanda İstanbul Gestalt Topluluğunun kurucusu. Peki, Gestalt ne? Bunu dinlemeden anlaması zor ama hayatımızın ortasındaki kavramlardan biri olduğu kesin! Hanna Nita Scherler`in söyleşiyle; "Görmek istediğimiz şeyleri görmemizi sağlayan zemini algılamadaki farkındalıktır..." Bu tanımı yapabilmek bile bizim için zor oldu, bu harika konunun derinlikli içeriğini keşfetmek Sn. Scherler ile Ahmet Erözenci`nin harika anlatımlarında yatıyor...

Ahmet Erözenci ile iletişime geçmek, görüş ve önerilerinizi paylaşmak için lütfen tıklayın.

Radyo Cazkolik / 27 Eylül 2011, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Tebrikler, teşekkürler. Parçaya takılı ve çizgisel kalmış bir düşünme tarzının ardından, gestalt felsefesinin bütünselci anlayışını fark edebildiğimiz örneklerinin bir kısmıyla bile tanışmak çok etkileyiciydi..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Hayat ve ölüm hakkında düşünmeden, farkındalık kazanmak için zihin teri dökmeden yaşamak hayatı ziyan etmeye götürebilir.Hayatımız ziyan olmasın için Nita Hanımın söylediklerine kulak vermekte fayda var.Çok faydalandığım bu programların sayısı artsın diliyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çok öz bir konuşma olmuş. Dinlerken, kendimi bir şey olmaya, mükelliğe ermeye kaptırmışken her şeyin aslında ne kadar mükemmel olduğunu kaçırdığımı tekrar fark ettim. Sanki hayat tamların, mükemmellerin kendilerini ve diğerlerini tanıma sahnesi gibi. Kanser konusunda konuşulanlar da çok etkiledi, ölümsüzlüğü beden üzerinden yaşamaya kalkmanın bedensel ifadesi, ölmeyi reddeden hücre olarak kanserli hücre üzerinde düşünmeye ve paylaşmaya kesinlikle fazlasıyla laik..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Merhaba. programınızı bir solukta dinledim. Çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Tebrik ediyorum. Uzaktan duyduğum ama bilmediğim bir konuyu herhalde tecrübeli hocalar olmanız nedeniyle fevkalade anlatıyorsunuz.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.