029 / Konu: Bir Şehri Yazmak, Konuk: Yeşim Cimcoz

029 / Konu: Bir Şehri Yazmak, Konuk: Yeşim Cimcoz

Yazmak başlı başına tam zaman gerektiren bir uğraşı. İstanbul`da yaşamak ise bir yerde başlı başına bir yaşam şekli... Gürültüsüne, pisliğine, kalabalığına kızarken kimi zaman dönülen köşenin ardında karşımıza çıkan semt kahvesi, kimi zaman boğaz kıyısında hâlâ yerel özelliklerini koruyan yerleşim merkezlerindekilerin sıcaklığı insanın yüzünün gülmesine yetiyor. Sayın Yeşim Cimcöz iki zoru birleştiriyor; İstanbul`u yazıyor, arkadaşlarıyla birlikte semt semt dolaşarak... Bir şehri yazmak konulu sohbetimizi seveceğinizi umuyoruz...

www.istanbuluyaziyorum.com     www.yesimcimcoz.com

Ahmet Erözenci ile iletişime geçmek, görüş ve önerilerinizi paylaşmak için lütfen tıklayın.

Radyo Cazkolik / 06 Aralık 2011, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Yeşimle yazmak bir maceradır, insan kaleminin nerelere uçtuğuna şaşırır. Radyodan dinlerken bile enerjisi ulaştı bana. Güzel sohbet için teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Yaptıkları ile yaşamlara dokunan sevgili Yeşim Cimcoz"ün daha nice güzel projelere imza atmasını dilerim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Bildiğim bir konuyu zevkle izledim... Aralardaki müzikleri de severek dinledim... Teşekkürler...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Merhabalar, öncelikle programınızın adını çok sevdiğimi belirtmek isterim..Yeşim Hanım"ın açtığı yolda yürümeye çalışıyoruz...Hepimiz İstanbul"u,hem çok seviyor, hem de nefret ediyoruz...Anlayacağınız aramızda fırtınalı ve çelişkilerle dolu bir aşk var...Hocamızın öncülüğünde bu duygularımızı öyküler haline getiriyoruz ve bu çalışmalardan çok keyif alıyoruz...Pogramınız için seçtiğiniz bu güzel Sertab Erener parçası da tam amaca uygun olmuş ve Yeşim"in inişli çıkışlı İstanbul duygularını harika yansıtmış....tebrikler ve saygılar...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • İstanbul"u yazıyorum projesinde olmaktan mutluyum Güzel Sohbetteniz, samiyetiniz ve yazma çoşkumu güçlendirdiğiniz bir kez daha teşekkür ederim.Hocam, iyiki varsınız.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Ahmet bey, bu güzel, samimi sohbet için size ve Yeşim öğretmenime çok teşekkür ediyorum. İstanbul"u yazıyorum projesine baştan beri katılan biri olarak Yeşim öğretmenin bizler için sarfettiği emeklere ne kadar teşekkür etsem azdır. Benim gibi yazıyı ve İstanbul"u seven bir çok arkadaşımla çok güzel maceralarımız ve anılarımız birikti. Sayesinde iyi birer öykücü olduk.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sayın Ahmet bey, size çok teşekkür ederim, inanılmaz güzel bir söyleşi olmuş Yeşim hanım ıle birlikte. Sevgili Yeşim, Türkiye"ye iyiki gelmişiniz ve güzel projelerinizi gerçekleştirmişiniz. Bizlerle paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim. Eminim çok kişi sizi örnek alıp hayallerini gerçekleştirecek ve içlerindeki devi uyandıracaksınız, bunlardanda biri de benim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Yeşim"den sık sık dinlediğimiz konuları bir de sizin sorularınıza verdiği cevaplarda bulmak çok hoştu. İçindeki sevgiyi ve yaşam enerjisini yazıları kadar sohbetine de yansıttığı için hocamı kutluyorum. Kitabını da heyecanla bekliyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.