035 / Konu: Kan, Konuk: Sevgi Kalayoğlu

035 / Konu: Kan, Konuk: Sevgi Kalayoğlu

Bu ülkenin insanları olarak "kan" ile ilişkimiz genellikle mecaz kavramlar üzerinden izah edilir, oysa hayatımızın sağlıklı devamlılığı için bu en gerekli sıvı hakında ne kadar bilgiye sahibiz? Bu programı dinledikten sonra `hiç` diyecek kadar azmış diyeceğinize eminiz. Hele ki Ahmet Bey`in konuğu Hematolog Sn. Sevgi Kalayoğlu`nun keşke her hastanın doktoru Sevgi Hn. gibi olsa dedirten ayrıntılı, özenli, içten ve mükemmel anlatımını dinledikten sonra... Teşekkürler Sevgi Hn.

Ahmet Erözenci ile iletişime geçmek, görüş ve önerilerinizi paylaşmak için lütfen tıklayın.

Radyo Cazkolik / 17 Ocak 2012, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Sayın hocam ,iyiki varsınınız.güzel müziğin eşliginde sizi dinlemek zevkti.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Böyle sohbetler için Ahmet Bey size çok teşekkür ediyorum, zamanım oldukça tüm konuklarınızla sohbetlerinizi dinliyorum. Hepsinde, farklı bakış açılarının içtenlikle aktarıldığını izliyorum. Dr.Sevgi"nin de bilinmese de, farkedilmese de, desteklenmese de başarının mümkün olacağını, gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sn.Ahmet Erözenci bu güzel söyleşi için teşekkür ederim,uzun zamandır bu kadar keyifle dinlediğim bir radyo programı yoktu.Konu güzel,bilimsel,yararlı ve konuşmacı olarak en iyi Hematologlardan birini seçmişsiniz.Prof.Dr.Sevgi K.Beşışık"ı dinlemek bir ayrıcalıktır benim için. Sadece TV de değil bir radyo programında da sağlıkla ilgili konulara değinilmesi beni memnun etti.Paylaşmak istedim,saygılar.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Dinledim, çok etkilendim...seni tanıdığımdan beri gönlümdeki yerin, " sevgili arkadaşımın kızkardeşi benimde kızkardeşimdir" şeklinde oldu hep. senin gibi bir kızkardeşimiz olduğu için mutluluk ve onur duyuyorum. sevgilerimle özran

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • ‘İnsan ya hayrandır sana, ya düşman, Ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun, ya bir dakika çıkmazsın akıldan’ Sevgi Kalayoğlu’nun kendi yaşam öyküsüne değinmesi, ailesinden, mesleği nasıl seçtiğinden bahsetmesi çok güzeldi… Bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Kuşkusuz geleceğin aydınlık günlerini yaratacak gençler için çok değerli bir rol model o… Eminim bir yerlerde, tıpkı Türkan Saylan’ı dinleyip doktor olanlar gibi, Sevgi Kalayoğlu’nu dinleyip Hematolog olmaya karar veren gençler de var.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgi hocamın hastasıyım,sayesinde çok iyiyim. Onu çok kıskanıyorum:bilimini,insanlığını,hastalarına olan sevgisini,dostluğunu kıskanıyorum.Benim yurt dışına gidecek ekonomik gücüm vardı ama sevgi hocamla tanışınca kendimi ona emanet ettim.ATATÜRKÜMÜZÜN kendisini türk hekimlerine emanet ettiği gibi.Dileğim yurdumuzda Sevgi beşışık gibi hekimlerin artmasıdır.Onu seviyorum.Faydalı programınız için teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgi Hocamı tanıma fırsatı yakalayan şanslı insanlardan biri olarak kendisini, mesleği ile ilgili tutkusunu ve başarısını hayranlıkla izliyorum. Bu önemli konuyu güzel anlatımıyla açıklayan Sevgi Hocam"a ve bu faydalı söyleşinin bizlere ulaşmasına imkan veren sizlere teşekkür ederim. Demet KIVANÇ

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Radyoda müzik eşliğinde , kan konusuna yer verilmesi üstelik hocam Prof. Dr. Sevgi Kalayoğlu Beşışık" dan bu konuyu dinlemeyi, bilim ile sanatın yan yana olmasını sağlayan herkese teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Mesleğini çok severek ve başarıyla yapan hocamıza bu güzel söyleşi için teşekkür ederim.Başarılarının devamını dilerim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgi Hocanın bir hastası olarak;kan hastalıklarının gizemini matematiksel bir yaklaşımla çözmeye çalışmaktaki ustalığı ve hastalarına gösterdiği duygusal yaklaşımın sırlarını şimdi daha iyi değerlendiriyorum .Çok güzel ve konu ile ilgilenenler için aydınlatıcı bir program olmuş ayrıca sn.Dr.Erözenci"nin aralara serpiştirdiği nefis caz parçaları da sohbete ayrı bir renk katmış. Nur Özdemir

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Benim gibi hastalıklardan aşırı korkan, duyduğu zaman hemen kanalı manalı değiştiren biri için bile ilk duyduğum an takılıp kaldığım bir program olmuş. Sevgi hanımın anlatımındaki açıklık ve rahatlığı hayranlıkla dinledim. Hepinize çok teşekkür ederim. gerçekten şu son dönemlerde bir radyodan hatta televizyondan yada genel olarak medyadan diyim ilk defa faydalandım. hayranlıkla dinledim. çok teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Merhabalar. Benim için gerçekten sürpriz bir program oldu. Dr. Sevgi Kalayoğlu"nu, anlattıklarını, anlatma coşkusunu hayranlıkla dinledim. Türkan Saylan benim de,tanıdığım andan bu güne hayranlık duyduğum, örnek almak isdeğim çok değerli bir bilim kadınıdır. Onunla çalışamamış olsam da "benim sosyal hizmet zzmanlarına ihtiyacım var, benimle çalışır mısın" demesi bile, onur duyduğum bir anımdır. "Beyaz Gölge" de, bir saniyesini bile kaçırmadan, ailecek izlediğimiz bir diziydi. Dr. Sevgi hanımla 13 yıl aynı ünitede çalışmış olmanın onurunu da hep yaşamışımdır. Her akşam eve, sanırım 5-10 kiloyu bulan ciltli kitaplarıyla gidişini, müthüş öğrenme azmini neredeyse gün be gün izledim. Alanında üstüne yok diyebileceğim, dünyanın sayılı hematologlarından birini radyo programınıza çıkarmakla, son derece yararlı bir program yaptığınız düşünüyorum. Ya seçtiğiniz müziklere ne demeli. Sanırım bu günden itibaren programınızın müptelası olacağım. Çok teşekkür ederim bu harika radyo programınız için sayın Ahmet Bey. Bu güzel programınızın devamı daim olsun. Nazmiye Atalan

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.