045 / Konu: Matematik Konuk: Prof.Dr.Feza Kerestecioğlu

045 / Konu: Matematik Konuk: Prof.Dr.Feza Kerestecioğlu

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone - iPad ve Android tabanlı cihazlarda ek bir uygulama olmadan dinleyebilirsiniz.


Ahmet Erözenci Radyo Cazkolik`te ilk kez MATEMATİK`i konuşuyor. Kadir Has Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanı olan değerli hocamız Prof. Dr. FEZA KERESTECİOĞLU uygulamalı matematiği herhangi bir sorunu matematiksel olarak dizgelemek olarak tanımlıyor. İlgi alanları arasında değişme sezimi ve koşul gözleme, uyarlanır denetim, girdi ve deney tasarımı, ardışıl karar kuramı, füze denetimi ve robot sürüleri gibi konular olan Sn. Kerestecioğlu ile Erözenci programda sadece matematiği konuşmuyorlar, hayatın kendi dizgesi içinde oldukça karmaşık bir bilim olarak görünen matematiği caz gibi doğaçlama ve oldukça çekici bir sohbetle sımsıcak ve entelektüel bir konuya dönüştürüyorlar.

Ahmet Erözenci ile iletişime geçmek, görüş ve önerilerinizi paylaşmak için lütfen tıklayın.

Radyo Cazkolik / 10 Nisan 2012, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • evet, kesinlikle. ahmet cezayirli bey"e yüzde yüz katılıyorum. matematik sohbetinin acilen devamını diliyoruz. ama bach"sız bir matematik sohbeti bahtsız bir matematik sohbeti olmasın sakın.şaka bir yana, ahmet bey, içten teşekkürler böyle lezzetli sohbetlerle hem beyne, hem kulağa, hem de ruha hitap edebildiğiniz için.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Caz aralari verilmis matematik ve muhendislik dolu kaliteli bir sohbet.. Anlamasi ve anlatmasi zor konulari ilgi cekici yorumlarinizla sunmussunuz. Lezzetli ama doyurucu olmayan bir yemek gibi geldi, devamini diliyorum. Muzik ve matematik denince denince akla gelen "muzigin matematigi"ni (ve tabiki J.S.Bach"i) konu alan bir sohbet dinlemek de gercekten cok keyifli olur. Tesekkurler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • popüler olmayan, bu denli bilimsel ve anlaşılması zor bir tema, bu kadar mı tatlı bir sohbet haline getirilir. hem sizi hem konuğunuzu kutluyorum. serhan ışıldar

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Ahmet Bey, sohbetlerinizi komşularımla birlikte zevkle izliyoruz. Bugünkü konuğunuzun konusu bayağı uzman konusu olmasına rağmen bunu da keyifle dinledik. Ancak, sizi rencide etmeyecekse, topluca bir dileğimiz var: Seçtiğiniz müzikler son zamanlarda biraz melankolik gidiyor. Bunlar da güzel esasında ama daha neşeli şeyler çaldırtsanız güzel olmaz mı?

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Feza Bey"le bu sohbet dizi haline donusturulse ne iyi olurdu. Ingiliz matematikci Keith Critchlow , "Time Stands Still" adli kitabinda Anadolu ve Iskoc Neolitik topluluklarinda Plato"dan binlerce sene oncesinde ileri seviyede matematik bilgisi oldugunu ispatlayan calismalarini anlatiyor. Ilgilenenlere siddetle oneririm. Zihinsel ve duygusal uyaranlarla dolu , zevkli bir sohbetti , muzik secimleri harikaydi, kutlarim , tesekkurler. binnur vural

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.