078 / Konu: Gazetecilik, Konuk: Nilgün Güresin

078 / Konu: Gazetecilik, Konuk: Nilgün Güresin

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android işletim sistemli cep telefonlarında ek bir uygulama olmadan dinleyebilirsiniz.


Prof. Dr. Ahmet Erözenci Türkiye`nin sıkça tartışılan kavramlarına yönelik programları devam ediyor. Hiç kuşkusuz bu kavramların en tartışılanı GAZETECiLiK. Özellikle son yıllarda ne olup olmadığı o kadar çok konuşuldu ki... Haftanın konuğu Türk basın tarihine mal olmuş usta kalem Ecvet Güresin`in yıllardır basın, gazetecilik ve PR kavramlarına ilişkin çalışmalarıyla tanınan kızı Sayın NiLGÜN GÜRESiN. Gazetecilik nedir? Gazeteci kime denir? Medyada etik konuları programda masaya yatırıldı. Ayrıca konuğumuzun yurtdışı ile mukayeseli saptamaları çok ilgi çekici.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 12 Şubat 2013, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Düşünme becerileri üzerine çalıştaylar düzenleyen bir eğitimci olarak, artık gündemime bu söyleşinizide araç olarak almalıyım.Değerli konuğunuz Nilgün Güresin organizasyon ve sorun çözme becerisini sergileyen deneyimlerini paylaşırken benim hedef kitlemede nokta atışı olarak saptamalar iletmiş oluyor.Genç kitleye sektörlerinde mücadele verirken hayatta kalabilmeleri için gereken en güçlü silah olan düşünce tasarımı anlamında destek olması geleceğimize en önemli yatırımdır bence..İyi ki siz söyleştiniz bizlerde doyduk..Benzeri çalışmalar bekleyen umutlarımla...Saygılar ve sevgilerimle..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Nilgün Güresin"le gazetecilik konusunda yaptığınız bu söyleşiyi, büyük bir ilgi ile takip ettim.Nilgün Güresin"in gazeteci,gazetecilik ve halkla ilişkiler konularındaki tanımlamalarnı ve isabetli yorumlarını çok aydınlatıcı buldum.Bugünlerde medyada görmek istediğimiz nitelikler,yıllar öncesinin Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Ecvet Güresin"in kızı tarafından ancak bu kadar güzel ve net bir şekilde anlatılabilirdi.Bu güzel söyleşilerin devamını dilerim. Mine Esen

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Nilgün hanım bir mesleğin geçmişini ve bugünkü durumunu ciddi ve bitaraf bir şekilde anlatıyor. Aydınlatıcı bir program.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Saygıdeğer kouşmacılar gazeteciliğin katiyen ülkemizde bağımsız yapılan bir iş olduğuna inanmıyorum. halkın kanaatide eminim benimle aynı yönde gazetecilik bir kamu gücü olmak yerine çıkar sahiplerinin emrinde kalem oynatmak sayıldı. Geçmiştede böyleydi şimdide böyle. saygılarımla.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Nilgün Güresin"le gazetecilik üzerine yaptığınız söyleşiyi dinlemeye başladım; bir türlü bırakamadım. Açıkçası bu programla çok aydınlandım. Belli ki Nilgün hanımın söyleyecek çok şeyi var. Umarım başka programlarda, başka konularda da fikirlerini dinleyebiliriz. Sunduğunuz bu başarılı ropörtaj programı için sizi tebrik ederim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.