Güzin Yalın ile Perde Açılıyor [022], Opera Koroları

Güzin Yalın ile Perde Açılıyor [022], Opera Koroları

Güzin Yalın özel opera programlarında sopranolar, tenorlar, castratolar (kontrtenorlar), opera uvertürleri ve baritonlar için hazırladığı özel programlar serisine bu hafta opera korolarını dahil etti. İnsan sesinin bu muhteşem organize hali insanî duyguların en fazla dışavurulduğu anları sembolize ediyor bir yanıyla. Güzin Yalın seçtiği örnekler ve örnekler öncesi eşsiz anlatımları defalarca dinlenecek bir arşiv olma özelliğine sahip.

 

Playlist
- Giuseppe Verdi - Matadors' Chorus (La Traviata), (St. Petersburg Orkestrası ve Korosu'ndan)
- Giusppe Verdi - The Witches Chorus (Macbeth), (Ricardo Muti yönetimindeki Ambrosian Opera Korosu ve New Philharmonia Orkestrası'ndan)
- Georges Bizet - Voici! Voici le Quadrielle! (Carmen), (Michel Plasson yönetimindeki Chooeur 'Les Elements', Orchestre National du Capitole de Toulouse'dan)
- Guiseppe Donisetti - Servant's Chorus (Don Pasquale), (Radio Symphony Orchestra ve Ljubljana Consortium Musicum'dan)
- Ludwig Van Beethoven - Ode to Joy (9. Senfoni), (Riccardo Muti yönetimindeki Philadelphia Orchestra ve James Morris yönetimindeki Westminster Korosu'ndan)
- Ludwig Van Beethoven - Frauenchoir (König Stephan), (Hans-Huebert Schönzeler yönetimindeki Berlin Konser Korosu ve Berlin Senfoni Orkestrasından)
- W.A. Mozart - Chorus of the Janisseries (Die Entfünrung auz dem Serail), (Peter Maag yönetimindeki RAI Senfoni Orkestrası ve Korosu'ndan)
- Carl Orff - Invocazione dell Imenoe (Trionfo di Afrodite), (Rundfunkchor Berlin, Rundfunkchor Leipzig, Rundfunk-Sinfonierorc Leipzig)
- Prince Igor-Borodin - Polovtsian Dances, (Kiev Opera ve Korosu'ndan)
- Giuseppe Verdi - Ourtiers' Chorus (Rigoletto), (Sergei Kalagin yönetimindeki San Petersburg New Philharmonia Orchestra ve Nova Arte Philharmony Chorus)
- Ivan Susanin-Glinka - Final Chorus, (Peter Feranec yönetimindeki Bolşoy Tiyatro Orkestrası ve Korosundan)

 

Radyo Cazkolik / 11 Ekim 2023, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Güzin Yalın

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.