8 Mart için hazırlanan özel programların birinci konuğu Büşra Hacısalihoğlu (Filmmor)

8 Mart için hazırlanan özel programların birinci konuğu Büşra Hacısalihoğlu (Filmmor)

Mart ayı itibariyle "Jazz, müzik ve Kadın" programında "Kadın" temasıyla ilgili özel programlarımız yayında olacak. Bu hafta ilkini gerçekleştirdiğimiz programda FIlmmor ekibiyle bir araya geldik ve Büşra Hacisalihoğlu ile hem "Kadın Filmleri Festivali"ni hem de kadın cinayetlerini konuştuk. 12-20 Mart tarihleri arası İstanbul’un 4 farklı mekanında gerçekleşecek olan kadın filmlerinden oluşan festival 50 ülkeden 70 film ile turunu tamamlayacak. Kadınların deneyimleri, düşleri ve ürettiklerini sinemayla ve sinemada paylaşan festival, İstanbul’un ardından; Kadın Emeği Kolektifi ortaklığıyla 26-27 Mart’ta Hatay, Adana Kadın Platformu ortaklığıyla 2-3 Nisan’da Adana’ya, 9-10 Nisan’da Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ortaklığıyla Bodrum’a, Arîn Kadın Merkezi ortaklığıyla 16-17 Nisan’da Mardin’e, İzmir Kadın Dayanışma Derneği ve Bağımsız Kadın İnisiyatifi ortaklığıyla 23-24 Nisan’da İzmir’e, Van Kadın Derneği ortaklığıyla 29-30 Nisan’da Van’a gidecek.

Playlist: 01 / Asena Akan "Oyun", 02 / Abbey Lincoln "When a Woman Loves a Man", 03 / Joan Baez "No Woman No Cry", 04 Değer Deniz "Yehrin Kıyıları", 05 Nilüfer Verdi "Unutmayın", 06 Liz Wright "Freedom".

Radyo Cazkolik / 03 Mart 2016, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Sevgili Leyla hanım. Yine harika bir program yapmışsınız. Duyarlılığınızı her zaman olduğu gibi yine güncel önemli bir konuya değinerek göstermişsiniz. Keşke herkes en az sizin kadar duyarlı olsa belki o zaman hakikaten bir güç birliği oluşur ve bazı şeylere dur diyebiliriz. Dediğiniz gibi aslında ne kadar da daoğru, üzerimize düşen vazifeler var ve bir bir şekilde bir yerinden tutmalıyız. Umarım sesiniz çok çok yerlere yayılır ve daha geniş kitlelere, kaynaklara ve haberler yaparsınız. Sizin gibi insanlara çok iyhtiyçaçımız var. Emeklerinize sağlık. Filmmor ekibinin de 14 yıllık emeklerine sağlık. Filmleri izlemeyi çok isterim belki denk gelir. Başarılar teşekkürler emeği geçen herkese.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.