Ali Arif Ersen ile "Kış Bahçesi"nde

Ali Arif Ersen ile "Kış Bahçesi"nde

Leyla-Diana bu hafta ressam ve fotoğraf sanatçısı Ali Arif Ersen`e konuk oldu. Ersen, Güzel Sanatlar Resim Bölümü 1985 mezunu. "Oteller Kenti", "Kadehler" gibi resim sergilerinin yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde çektiği fotoğrafların da yeraldığı sergiler ve kitaplar yayınladı. Tomris Uyar`ın "Güzel Yazı Defteri" isimli kitabının görsellerini hazırladı. Ali Arif Ersen 2004 yılından itibaren yakalandığı Locked-in sendromu nedeniyle maalesef boynunda aşağısı felçli olarak yaşamak durumunda. Sadece başını biraz yanlara doğru oynatıp mimikler yapabiliyor ama konuşamıyor. Hastalığı döneminde fotoğrafçı arkadaşlarıyla düzenlediği "Ali`nin Koço`su" sergisi ve hastalığından önce fotoğraf makinasında kalan son makarasındaki fotoğrafların tesadüfen bulunmasıyla "Son Makara" isimli sergisi gerçekleşti. Ersen 2014 Ocak ayından bu yana her hafta İTÜ Radyosunda "Kış Bahçesi" isimli caz programını hazırlıyor.

 

Playlist:
- Sibel Köse & Ahmet Gülbay Trio "My Little Boat"
- Billie Holiday "I`m A Fool to Want You"
- Charlie Parker with Strings "Laura"
- Diana Krall "East of the sun West of the Moon"
- Nilüfer Verdi "Be Talk"[Sürpriz Parça]

 

Radyo Cazkolik / 05 Mayıs 2016, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Ali Arif Ersen"i tanımak, Locked-in ile yaşadığını unutturuyor. Çünkü o, hepimizden daha özgür! Program için teşekkür ederim sevgili Leyla.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Ali Arif Ersen gozlerindeki yaşama sevinçi hiç eksik olmasın. Her turlu gundemi takipte,olan biten herşeyden haberdar ve ilgili. Umarım tez zamanda resimlerini de yapabileceği teknoloji kendisine sunulabilir,bu konuda araştırmalar devam ediyor,lazer ile hareket ettirebileceği fırca hayata gecer tez zamanda. Leyla Diana Gucuk tebrikler. Sibel Kose"ye de ,çok guzel bir My little boat :))))

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Leyla,Radyomuzda geçen zamanın yıllar boyutunda olması,programlarımızı ne kadar severek yaptığımızın kanıtıdır.Uzun yıllar bizlere değer katan programlarının sürmesini,sanatın iç içe geçmiş disiplinleriyle bizleri buluşturmanı dilerim.Ali Arif Bey"in azminikutluyor sanatımıza katkıları için teşekkür ediyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Cok özel bir radyo programi gerceklestirmis olduk Ali Arif Ersen ile.. Kendisine tekrar tesekkür ederek, yolladigi notu aktariyorum. Leyla hanım, Program çok iyi olmuş. Ayrıca benim deşifrelerim de belgelesel tadı vermiş. Belki de dünyada ilk defa oluyordur. Tesekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.