Atlas Sarrafoğlu ile iklim krizi üzerine

Atlas Sarrafoğlu ile iklim krizi üzerine

Bu hafta programı iklim krizine çözüm arayışı için Lozan`daki `Smile for Future` (Gelecek için Gülümse) zirvesine katılan 12 yaşındaki iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu ile yaptık ve küçük aktivistle İklim Krizi üzerine konuştuk. Gelecek nesillere miras bırakacağımız kirli dünyayı, onlar (Z kuşağı ya da İklim Kuşağı) kurtarmak için çalışıyorlar. Eylemde bulundukları gelecek için yaşanabilir bir dünya için büyüklerin desteğine ihtiyaçları var. Radyo Cazkolik olarak farkındalık yaratmak ve Atlas`ın arkasında olduğumuzu göstermek istiyorum. Ara ara başka aktivist çocuklar/gençlerle bir araya gelerek programlar yapmayı hedefliyorum. Dünyaya iklim krizinin olduğunu göstermek için bu eylemlere ilk Greta Thunberg geçen yıl ve Türkiye`den de Atlas ilk eylemini Bebek Parkı`nda yaptı. Bu yıl 20 Eylül ünü dünya genelinde 3. büyük eylem yapilacak. Sadece cocuklar degil, büyüklarin de eyleme katilimi bekleniyor.

https://twitter.com/AtlasSarrafoglu
https://www.instagram.com/atlassarrafoglu/
https://sifirgelecek.org/
https://rebellion.earth/
https://twitter.com/fridaysturkey
https://twitter.com/gretathunberg

Playlist:
1. Burak Kaya - Iklim Degisikligi (Climate Change)
2. Greta Thunberg " The 1975"
3. Burak Kaya - Eylemciler (Activistes)
4. Rebel Moves - Cuppa

Radyo Cazkolik / 22 Ağustos 2019, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Çocuklar bize örnek oluyor biz örnek olacağımıza. Ne acı. Umarım Sesiniz duyu kur çocuklar. Leyla hanim emeklerinize gönlünüze sağlık. Lütfen birlik olmak için karşı tarafı beklemeyelim. 20 Eylül de büyük grevde olacağım.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Merhaba ben Melisa. Atlasın eylemlerini takip ediyorum ve 20 eylülde ben de nerde olursam olayım iklim için mücadele vereceğim. şu anda dünyanın en büyük ormanları olan amazonların yanmasını ve nasıl olduğunu hala anlmış değilim. hiç durdurma şansımız yokmu? durmazsa bütün dünya mı yanacak? ve bizler hepimiz. bu kıyamet değilmi? elele versek çember içine alsak kurtaramazmıyız biz çocuklar. korkuyorm

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Yine şahane bir program. Duyarlılığınızdan ötürü kutlarım

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.