Begüm Baki ile toplumsal cinsiyet

Begüm Baki ile toplumsal cinsiyet

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


Leyla Diana Radyo Cazkolik`te tam da program adına uygun konuları konunun uzmanı misafiriyle konuşuyor. Bu hafta sosyolog Begüm Baki`yi ağırlayan Leyla Diana ve konuğu 4 önemli konunun izinden gidiyor; Transseksüel kadınların örgütlenmesi, onlara karşı geliştirilen toplumsal nefret söylemi ve dışlanma biçimleri (ki konuğumuzun aynı zamanda tez konusu), toplumsal cinsiyette oynamamız istenen roller daha anne karnında başlıyor olması, her zaman güncelliğini koruyan kadına yönelik şiddet konusu, Pınar Selek davası ve yine popüler bir başka konu olan kürtaj konusu... Değerli konuğumuz Begüm Baki`ye Radyo Cazkolik`te misafirimiz olduğu için teşekkür ediyoruz.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 12 Temmuz 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Yorumlariniz icin cok tesekkür ederiz.. Dinleyip de yorum yazmak isteyip de yazamayanlar da bizim icin degerli, ya da yazmayi hic istemeyenler de... Bu hafta 4 önemli konuyla dinleyicilerimize seslendik; * Transseküel kadinlarin örgütlenmesi * Pinar Selek (Misircarsisi patalamasi ile ilgili) davasi * Kadinlarin Erkek siddetina maruz kalmalari * Kürtaj ...ve Playlistimiz; 1) Patty Smith - Because The Night 2) Mercedes Sosa & Joen Baez - Gracias a la Vida 3) France Gall - Le Coeur qui Jazz 4) Janis Joplin - To Love Somebody 5) Nina Simon - Just Like a woman 6) Shirley Bassey - Something

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Öncelikle böylesi önemli bir konuyu teama yaptigin icin seni kutluyorum sevgili Leyla misafirine de calismalarinda basarilar diliyorum. Asil sorun yönetildigimiz anti demokrat yönetimlerden kaynaklidir..Ilkokul siralarinda bizi yalan bir tarihle egittiler ve kücük yaslarda bize rollerimizi ögrettiler. Kizlar ve erkekler diye..Bu ülkede sadece cinsiyet ayirimi yoktur irkci ve anti demokrat anlayislar malesef cogunluktadir.Biz cok sonra okumaya ve yazmaya basladigimizda ögrendik ki bu ülkede ermeni, asuri- süryaniler, kürtler ve diyer halklarin da yasadigini..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Konusmaya cesaret edilemeyen toplumsal yaralari dile getirme cesaretini gosteren ve bunu bir tez calismasi olarak secen Begum Baki ye ve siz degerli program yapicilara tesekkur eder , Toplumun yuregini harekete gecirmedeki azminizi kutlarim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Kadın olmak gerçekten çok zor ve sıkıntılı ama bir o kadar da özel , çünkü yaşam enerjisini taşıyan olarak seçilmişiz. Sadece doğurganlık özelliğinden dolayı değil, yaşamı algılayışı ve düşünce tarzında her zaman araştırmacı ve yaratıcılık yönü baskın... Sana ve Begüm" e çok teşekkürler harika bir program, emeğinize sağlık.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.