Beral Madra ile güncel sanattaki gelişmeler üzerine...

Beral Madra ile güncel sanattaki gelişmeler üzerine...

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


Leyla Diana bu hafta programında, günümüzde Türkiye`de ve dünyada üretilen modern sanatın kanaat önderlerinden, yazar ve sanat eleştirmeni, küratör BERAL MADRA`yı ağırlıyor. Sn. MADRA ile birlikte müziklerle örülü tadına doyulmaz sohbetin içinde Beral Hn.`dan başta, müzikle de ilgisi olan Fluxus hareketinin 50. yılı dolayısıyla Kuad Galeri`de açılan sergiyi ve bir çoğu büyük basının da gündeminde olan günümüzün gelişen popüler sanat gelişmelerini konuşuyorlar.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 17 Mayıs 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Türkiyede kavramlar özenle çorba edilerek servis edilir. Beral hanım burjuva sanatına karşı anarşist eğilimli sanattan sözediyor bizde ise devlet destekli maaşlı sanatın savunulması çağdaşlık olarak takdim ediliyor. Anarşist avantgart sanatçı olurum ama her ay maaşımıda isterim. öylemi yani? Çene yarıştırarak değil sanata yaratıcılığıyla yön veren sanatçılar sanatın geleceğini belirleyecektir hep öyle oldu.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • eğer bu ülkede sanat üzerine konuşulacaksa galiba bunu en hakkıyla yapabilecek insanlardan birisi beral madra. hoş! sanat üretiminin sanatçının uhdesinde olmadığının iddia edildiği; sanatı üretenlerin sanatın geleceği üzerine karar verme ehliyetlerinin ciddi bir şekilde dumura uğratıldığı bugünlerde, sanat üzerine sanatçıların ya da beral madra gibi gerçek bir "yaratıcı"nın konuşmasına da şüpheyle bakacak yığınların dünyasında yaşıyoruz. "uygar" ve özgür bir yaşam hakkını savunanların post modern "getto"lar içinde yaşamaya zorlandığı günler yaşadığımız "şu" anda; çok değerli ve çok "doğru" bir program. beral madra"ya ve leyla diana gücük"e teşekkür borçluyuz. şarkı listesi de iştah kabartıyor. "var" olduğunuz için teşekkürler...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sayin Beral Madra ile yaptigimiz söyleside, bircok önemli konuya degindik. Cok güzel geri bildirimler aliyorum, ancak buraya yorumlarinizi da bekliyoruz. Tesekkürlerimizle, Play Listimiz; 1) Carla Bley - Ups and Downs 2) Billie Holiday - I"ll Be Seeing You 3) Diana Shurr - I"m Not ashamed to Sing the Blues 4) Nina Simone - Don"t Let Me Be Misunderstood 5) Sade - Smooth Operator 6) Diana Krall - Fly Me To The Moon 7) Iva Mendes -If You Leave Me Now 8) Nilüfer Verdi - Karatoprak

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.