Cengiz Gücük ile "Anılarım, Düşlerim, Rüyalarım" Sergisi

Cengiz Gücük ile "Anılarım, Düşlerim, Rüyalarım" Sergisi

Leyla-Diana Gücük bu hafta zevkli ve gurur verici bir programa imza attı zira mikrofonun diğer ucunda babası ressam Cengiz Gücük var. Sevgili Cengiz Bey`e #Radyo_Cazkolik`e hoş geldiniz diyoruz.

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunu, uzun yıllar Almanya’da yaşayıp üreten Cengiz Gücük orada bir çok müze ve galeri sergisinin yanında Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde “Genç Ressamlar Ödülü”ne layık görüldü. 1972`de Avusturyalı “Fantastik Gerçekçilik"in kurucusu Prof. Ernst Fuchs ile çalışmalar yapan sanatçı Türkiye’ye döndükten sonra Taksim Sanat Galerisi, Tolga Eti Sanat Galerisi, Tatbiki Sanat Galerisi, Vakko Sanat Galerisi, Vakıf Bank Sanat Galerisi, Niş Art Galeri ve en son Cemal Reşit Rey’deki kişisel sergisinden 4 yıl sonra yeniden, anadolu yakası galerilerinden Galeri FE’de sanatseverlerle buluşuyor. Resimlerindeki sürrealist algılar, şaşırtmacalar ve şakalar ile seyirciyi içine alan, kullandığı sembol ve simgelerle merak uyandıran Cengiz Gücük’ün çini mürekkebi desenleri ve yağlıboya resimleri 20 Mayıs’a kadar Galeri FE’de gezilebilir.

PlaylIst:
- Jacques Loussier Trio - Italian Concerto in F major - Andante (Bach)
- Béla Bartók - Music for Strings Percussion and Celesta IV
- The Classical Jazz Quartet Play Bach - Invention #4 BWV 775 - feat.Kenny Barron
- Chopin in Jazz - Nocturne No.20 in C-sharp minor
- Beethoven - Piano Trio No 7 Archduke - 2nd (Rubinstein Heifetz Feuermann)

Radyo Cazkolik / 11 Mayıs 2017, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Nefis bir program olmuş. Sanatçıyı tanımayı çok isterim. Samimi ve içtenliğiniz yansımış programa. Babakız size uzun sanat dolu yıllar dilerim.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Aklın denetimi olmaksızın,gerçeküstü gerçeğin işleyişini ortaya koyan, gözler önüne seren bir eşini daha bu ülkede görmediğim "sezgicilik" ile rüyalar ,sayıklamalar ile bilinç altından çıkarak aklın denetiminden sizi kurtaracak bir Ressam Cengiz Gücük .Resimleri aklınızdaki o hikayelerin temsili. Akıl ve rüyalar denetime tabi tutulamaz..../ Yuliya

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.