Deniz Çevikus ile iklim krizi üzerine

Deniz Çevikus ile iklim krizi üzerine

Leyla Diana bu hafta ilkini önceki hafta Atlas Sarrafoğlu ile kaydettiği “İklim Krizi” program serisinin ikincisini yine genç bir iklim savaşçısı Deniz Çevikus ile gerçekleştirdi. Greta ile harekete geçen ve Atlas Sarrafoğlu`nun eylemlerini duyunca Deniz de önce okulda, sonra farklı semtlerde tek başına durarak "Iklim Krizinin farkında mısınız? Isterseniz anlatabilirim" sloganıyla tek tek soran ilgilenen insanlara anlatmak suretiyle farkındalık yaratmaya calışıyor. Deniz, bu yaklaşımının çok etkili olduğunu söylüyor, hatta birkac TV programına da çıktı. Genç iklim aktivistinin duyulur ve görülür olmasına biz de katkıda bulunarak hem destek hem 20 Eylül`de bir arada durma çağrısında bulunduk.

Playlist:
1. All the good girls go to hell
2. Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made Of This) (Official Video)
3. Queen - Wee Will Rock You
4. Louise Armstrong - What a Wonderful World

Radyo Cazkolik / 12 Eylül 2019, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Sevgili Leyla hanım, küçük kardeşlerimize kol kanat germeniz ve onların yanında yer almanız çokornek bir davranış. Ancak bu kadar kısa sürede bir şeylero değiştirebilir miyiz bilemiyorum. Dilerim bu kardeşlerimiz önayak olmuş olsunlar ve devlet büyükleri de onları duyup insafa gelirler. Emeklerinize, yaptığınız işlerinize saygı duyurum çok. Başarılar dilerim. Deniz gibi bütün yüreği temiz çocuklara da Allah yardım etsin.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Çocuklar siz harikasınız. Size tüm gücümüzle destek olmamız lazım. Çok güzel bir program olmuş ve Cazkolok"in bu konuyu işlemesi kitlelere ulaştırmaı açısından çok önemli bir katkı sağlıyor. Tebrik ederim. Handan hanımı da tebrik ederim böyle güzel bir çocuk yetişirdiği için. Dünyanın böyle güzelliklere ihtiyacı var. Yolu açık olsun Deniz"in ve gezegenimize el birliği ile yardım etmeliyiz. Çok teşekkürler

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.