Hüseyin Akşen ile Dünya Tiyatro Günü

Hüseyin Akşen ile Dünya Tiyatro Günü

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


Tiyatro ve caz... Malumunuz önümüz 27 Mart Dünya Tiyatro Günü ve sevgili Leyla Diana sanatın bu çok önemli dalıyla ilgili konuğu Hüseyin Akşen ile birlikte özel bir program hazırladı. Hüseyin Akşen çoğumuzun yakından bildiği gibi bir çok dizi ve filmde rol almış, tiyatrolarda ömrü geçmiş oyuncu ve yönetmen. Sn. Akşen ile Leyla programda oyunculara düşen vazife olarak perdelerin kapanmaması, yaşanan zorluklar ve sıkıntılar, ülkemizin bu konuda içinde bulunduğu güçlükler ve yaşananlarla ilgili konuşuyorlar.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 21 Mart 2013, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • ..ve tüm Tiyatro Dünyasinin ve tiyatroseverlerin günü kutlu olsun! Hüseyin Aksen"in DÜNYA TİYATRO GÜNÜ Bildirgesini buradan sizlerle paylasmak istedim. 27 Mart"larda insanca oyunlar oynanır, insanlarla karşılıklı. Oyundur sadece, içine ayna tutulmuş insanların yaşamlarının paylaşıldığı. Yüz yıllardır tüm dünyada oynanır bu oyun, oynanır da nedense bizim ülkede korkulur bu oyundan. Nedeni bilinir aslında, oyunları bozan bir oyundur bu. Hangi oyunları? derseniz, yönetenlerin yönettiklerine oynadıkları oyunlar. Şimdilerde BARIŞ havası eser oldu ülkemizde, savaş bitiyor, halklar kardeş oluyor. Ne güzel, kim istemez barışı? Siz istemezmisiniz? Biz SANATÇILAR istemezmeyiz? uğruna bedeller ödediğimiz, işkenceler gördüğümüz, sürüldüğümüz vede öldüğümüz barışı. Nazım, Yılmaz, Uğur, Aziz ve daha niceleri BARIŞ istedi diye neler çektiler bu ülkede, bazıları kendi ülkesinde yatmıyor bile. Barışmı istiyorsunuz? Öyleyse, önce bu ülkenin sanatçılarıyla barışın, sonrada öğretmenleriyle, bilim adamlarıyla, ilim adamlarıyla barışın ki, inanalım size. Korkmayın, bu ülkede yaşayan halklar, yönetenlerine rağmen birbirlerini sevmesini bilirler. Korkmayın...27 Mart"da bir davetiye edinin, gelin seyirci olun. Biz sanatçılar"da sizle barışmaya ve eskileri affetmeye hazırız. BARIŞA SELAM OLSUN...iyi seyirler...

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Sevgili Leyla, yine güzel ve yeterli bir programa imzanı attın, seni kutluyorum. Dünya Tiyatro Günü gibi önemli bir gün nedeniyle, önemli bir tiyatro adamı olan sevgili hocamız ile gerçekleştirdiğin bu güzel sohbet, bu haftaya damgasını vurmuş oldu bence. Nice güzel programlara arkadaşım.İkinizin de ağzına, gönlüne sağlık.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.