Muazzez Ilmiye Çığ 101. doğum günü: Tarihte Kadın

Muazzez Ilmiye Çığ 101. doğum günü: Tarihte Kadın

Radyo Cazkolik programlarını cep telefonları ve tabletler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan browser`ınız üzerinden dinleyebilirsiniz.


Leyla Diana Radyo Cazkolik`te sadece bizler için değil, tüm Türkiye üzerine titrediği bir insanı ağırlıyor; Muazzez İlmiye Çığ. Cumhuriyet kadının timsali, 20 Haziran`da tam 101 yaşına basacak olan Muazzez Hanım ile sevgili Leyla sohbetlerinin ilk bölümünde kendi hayatını, Sümerolog oluncaya kadar ki hayat bölümünü, ikinci bölümde tarihte ve Sümerlerde kadın olgusunu, üçüncü bölümde çok açık ve en çarpıcı cümlelerle anlattığı kadının örtünmesini ve son olarak da 101 yaşında olmasına rağmen hala yapmak istediklerini konuştular.

Playlist: 1 / Ella Fitzgerald "Love is Here To Stay", 2 / Sarah Vaughan "Isnt`t it a Pity", 3 / Rosemary Clooney "It Don`t Mean a Thing", 4 / Dianne Reeves "Oh, Lady Be Good".

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 11 Haziran 2015, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Diğer programlarınıza da bakıyordum. Siz harika bir insansınız. Müthiş konuklar, yaklaşımınız, hassasyıaetiniz. Değerlerin farkında olmanız ne güzel. Sonsuz başarılar dilerim. Saygılarımla

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • 2010 İzmir Kitap Fuarı"nda kendisiyle tanışabilmiş, ellerini öpüp, kucaklaşabilmiştim. Dinlerken o anlarımızın coşkusunu ve sıcaklığını da hissettim... Ne kadar dinç bir dimağ... Ne güzel bir Türkçe konuşuyor... Bugün (20 Haziran) doğum gününde dinledim programı... Çok teşekkürler sevgili Leyla Diana ... Çok değerli bir program... Eskierin deyişiyle kadirşinas"lık... Günümüzde öyle değerli ki, bu program ile bizi de buna ortak ettiğin için minnettarım.... Serap Talay

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çok değerli bir söyleşi...Hatta tarihi belge niteliğinde...Bir Asırlık bir Cumhuriyet Çınarının anlattıkları ibret alınacak nitelikte...Türk televizyon kanalları,hiç olmazsa satılmış olmayanlar hiç bir tarih ve kültür niteliği olmayan,topluma zerre kadar bir şey vermeyen Saçma sapan,abuk subuk,programlar yerine Bu Cumhuriyet kadınının anlattıklarını güzel resimlerle ve belgelerle tamamlayarak sunabilirler.Ve o zaman bir iş yapmış olurlar...Ülkemiz syın İlmiye hanımın doğum tarihi olan 1914 den 2015 yılına kadar nerelerden geçmiş ve ne duruma düşmüş!ibretle tüylerim diken diken olarak dinledim...En kısa zamanda tüm kitaplarını da alarak okuyacağım...Ama daha çok örümcek kafalı türbandan beyinleri hava almayan kadınların okumasını diliyorum...Teşekkürler Leyla Diana Gücük...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Leyla"cığım yine çok güzel bir söyleşiye imza atmışsın...Muazzez İlmiye Çığ hocamıza hepimiz bayılıyoruz...O bizim medarı iftiharımız...Kendisine uzun ömürler diliyorum...Sanada başarılar diliyor kucaklıyorum ...:)

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Leyla Diana hanimefendi, sizi candan kutlarim. Bu programi yamakla bizlerle bir tarihi bir araya getirdiginiz icin ne kadar tesekkur etsek azdir. Yamis oldugunuz programlarin icerigi itibariyle cok ozen gosterdiginiz ve degisik konuklari bizlerle bir araya getirdiginiz icin, cok guzel seyler yapiyorsunuz. Muazzez hanimi sevgiyle kucaklar ellerinden operim, sizi de candan kutlarim tekar. Ne guzel kadinlarimiz var demek gerek.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Leyla Leyla... Harikasın sen. Muazzez Hanım öyle bir değer ki, inanılmaz. İyi ki doğmuş iyi ki var. Sağlıklı günler dilerim ve seni tebrik ederim. Sevgilerimle

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Harikasiniz Leyla-Diana her zaman oldugu gibi yine sahane bir konuk ve konuyala bizlere ulasiyorsunuz. Bir cinar var ve öylesine tatli ki, ve bizi aydinlatan bilgileriyle derhal kitaplarini almak ve okumak istedim. Bugüne kadar hic okumadim ama ilgimi uyardiniz. Sonsuz tesekkürler seize. Muazzez Hanim"a da saglikli bir yas dilerim. Iyi ki var!

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.