Nevin Eracar ile OTIZM

Nevin Eracar ile OTIZM

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


Leyla Diana ve değerli konuğu Nevin Eracar bu hafta konuşması zor, yaşaması çok çok daha zor bir konu olan OTIZM`i konuşuyor. İç dünya ve dış dünya etkileşimini normal insanlara göre çok daha farklı yaşayan otistikler kendilerini normal insanlar gibi ifade etme arzusu duyan kişiler değil. Böyle söyleyince sanki anlatmış mı oluyoruz, elbette hayır! Nevin Eracar`ı dinleyip bilmediğimiz bir dünyanın anlam karmaşısına tanık olmak çok önemli. Değerli konuğumuza Radyo Cazkolik`e misafir olup bilgilerini aktardığı için teşekkür ediyoruz.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 05 Temmuz 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • bu çoçuklarımıza uygun koşullar sağlandığı zaman normalde insan sürekli aynı şeyi yaptığı zaman bilinci bir şekilde tepki verir ve kişiyi başka alanlara iter ve sabit kalamaz insan ama bu güzel yürekli çoçuklarımızda değişikliği sevmediği için sürekli aynı yapılan işlerde istihtam olabilirler...konu maddi olabilir belki biraz ama asıl konu o çoçuklarımınızın kendilerini bişeyleri tek başlarına başarabildiklerini kendilerinde hissetmeleri.. Leyla hanım teşekkürler...güzel bir konuktu, çok güzel bir konuydu...yüreğinize sağlık...keyifle dinledim programınızı...Sevgilerimle

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederiz. Nevin Hanım"ın hayatın içinden ve yaşadığı bu olaydan ötürü yaklaşımını yöntemini ve Leyla Diana"nın konuyu seçmesindeki duyarlılığınızdan dolyai kutlarım. Çok verimli ve dolu dolu bir program olmuş.Emeklerinize sevginize sağlık. Şarkıların hepsi çok güzel ama, Ayangil Orkestrası sanırım onu çok sevdim. Bir şeyi takmamayla başlayıp, kendimizi iyi hissetmekle biten program için tekrar teşekkür ediyorum bir izleyiciniz olarak.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Herşeyin giderek daha da yozlaştığı dünyamızda bu tür konulara duyarlılık gösteren siz değerli ve değerbilir dinleyenlere saygı ve teşekkürlerimi sunarım. Tabi ki böyle keyifli bir radyonun varlığını borçlu olduğumuz Radyo cazkolik"i düşünen ve yaşatanlara ve içimdekileri, aklımdakileri paylaşma ve sizlere duyurma şansını bana veren Leyla Diana Gücük"e saygı, sevgi ve teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Böylesine hassas bir konunun böylesi bir platformda konusuluyor olmasi cok hosuma gitti. Baktim da diger programlariniza hepsi birbirinden güzel. Tebrik ediyorum sizleri Cazkolik ekibini, sayin Leyla Diana Haneifendiyi ve sayin Nevin Hanimefendiyi. Basarilarinizin devamini dilyiorum icten.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Icten yorumlariniz icin cok tesekkür ediyoruz. Bu haftaki playlistimiz tamamen Sn, Nevin Eracar"in secimleridir. islenen konuyla ve sürecte anlatilan temalar ile ilintilidir. Hepsinin bir anlami var. Programi dinleyenler bunu farkedecekler, ancak dinlemeyenlere de bir ön bilgi vermis olalim. KOnu derin, parcalar da bir o kadar yogun. Playlistimiz; 1) Bobby McFerrin - Don"t Worry Be Happy 2) Erkan Ogur - Balik Agi 3) Cihat Askin - Umutsuz 4) Volkan Hürseven,Burcin Büke, Volkan Öktem - Gözyasi 5) Miriam Makeba - Back Of The Moon 6) Ugur Isik - Laroza el flore 7) Yalcin Tura"ya Armagan, Ayangil Orkestrasi ve Korosu - Hoş Geldin Eyâ Berîd-i Cânân 8) Chat Baker - Five Years Ago 9) Bobby McFerrin - I Feel Good

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Leyla Hanım, radyo programlarınızda göstermiş olduğunuz bu duyarlılığınızdan ötürü sizi kutlamak isterim. Pek kimsenin yapmadığı bu özgün programınızdan dolyai ayrıca teşekkür etmek isterim ki biz dinleyicilere farkında olmadan ne çok şey öğretiyorsunuz. Kulak kabartıp dinlerken çok şey akılda kalıyor gerçekten de. Otizmle ilgili farklı dünyaların olduğunu ve nasıl bir tanım olduğunu ben bilmiyordum gerçekten de. Çok zor bir şey olsa gerek ve üzücü, ama Sn.Nevin Hanım"ın yaklaşımı ile sanırım ve sabırla onların elinden tutmak gerek. Hem çok üzüldüm, hem bir yandan sevindim, müzikler bir yandan.Lütfen programlarınıza devam edin ve TV"de olmanız gerekiyor bence. Nasıl olur bilmiyorum ama daha geniş bir kitleye ulaşmanız gerektiğini düşümüyorum. Yeni programlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum ve çaok çok başarılar dilerim. Cazkolik iyi ki var.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • oldukça hassas bir konu olan otizm konulu proğramınızı "sevgiyle" dinledim. güzel müzikleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.selamlar..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.