Ödüllere doymayan Boğaziçi Caz Korosu Radyo Cazkolik`te

Ödüllere doymayan Boğaziçi Caz Korosu Radyo Cazkolik`te

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


Sevgili Leyla Diana bu hafta oldukça özel bir programı hızla ve özenle gerçekleştirdi. Perşembe sabah kaydedilen programı aynı gün yayına aldık zira konuklarımız gerçekten çok önemli, dünya çapında başarıya imza atmış ve ayağının tozuyla stüdyomuza gelmiş olan BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU. Her yerde haberi okumuşsunuzdur, BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU geçtiğimiz günlerde dünya çapında başarıya imza atarak Amerika`da katıldıkları dünya korolar arası yarışmada tam 3 altın madalya kazanarak ülkemize büyük bir gururla döndüler. Hem de ne zorluk ve sıkıntılarla. Bu hafta Radyo Cazkolik`te Leyla Diana programı `Jazz, Müzik ve Kadın`da koronun kurucusu ve artistik direktörü Masis Aram Gözbek ile soprano korist Ezgi Kızıldere hem kazandıkları madalyaları hem koronun sürecini ve hem de bir yandan topluluk olarak kazandıkları çok önemli başarılara rağmen yaşadıkları sponsor sıkıntısının bir daha yaşanmaması ve hızla çözüm bulunması dileğiyle paylaşıyorlar. Radyo Cazkolik olarak koroyu gönülden tebrik ediyor ve gurur duyuyoruz...

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 26 Temmuz 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Boğaziçi Caz Korosu"na soprano olarak 2012 sezonunda katıldım. ilk konserimiz 4 günde 36 saat çalışmayla gerçekleşti. hayatımızda ilk kez duyduğumuz 7 parçayı bir anda öğrenip,gece gündüz durmadan çalışmak, yepyeni bir sürü sahne düzeni - koreografi - Masis"in disiplini ile bir anda yüzleşmek... inanın, hem zevkli hem de çok zor... :) ikinci konserimiz ise tam 2 hafta sonra, toplam 18 parça ile gerçekleşti... çok büyük bir sınavdı... internette canlı yayınlanan bir konserdi ve hepimiz çok heyecanlıydık. hatta benim adım "bayan panik" oldu koroda :) ve o konsere nasıl bir stresle çıktığımı unutamam... konserin sonunda sırtım tutulmuştu... :))

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Basarili Bogazici Caz Korosuyla yaptigimiz güzel sohbete bakin hangi parcalarla ara vermisiz; 1) Josua (arr.Albert Hosp) 2) Words (Anders Edenroth) 3) The Battle of Jericho (arr.Moses Hogan) 4) Hold On (arr.Moses Hogan) 5) Suda Balik Oynuyor (arr.Erdal Tugcular) 6) Kara Üzüm Salkimi (arr.Erdal Tugcular) 7) Bir Dalda Iki Elma (arr. Muammer Sun) 8) Entarisi Ala Benziyor (arr. Muammer Sun) 9) Yeniden (Hasan Ucarsu) 10) Güzelleme (Hasan Ucarsu) 11) Journey to Brazil (Martin Carbow)

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Keyifli bir yayındı. Masis Aram"a, koistlere ve tabii ki cazkolik"e sonsuz teşekkür ederiz. :)

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • En başta Masis"e sonra arkadaşlarına teşekkürler, daha nice başarılara, bir daha sponsor problemi yaşamamaları dileğiyle :) Leylacım yine çok keyifli idi, emeğine sağlık

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.